Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fizetésekről Magyarországon...

A fizetésekről Magyarországon azért titkolóznak mert így könnyen lehet csalni?

Figyelt kérdés

Ha lenne törvény amely előírná hogy bármely munka kapcsán kötelező félreérthetetlen módon közzétenni a fizetést nyilvánosan is akkor ezzel megszűnne az hogy pl. a nők mondjuk ugyanazon munkakörben kisebb fizetést kapnak stb.


Teljesen logikus hogy ha egy nem átlátható rendszerben pofára (is) megy hogy ki mennyit kap.



2019. jún. 11. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

> a nők mondjuk ugyanazon munkakörben kisebb fizetést kapnak stb.

A nők nem kapnak ugyanabban a munkakörben kevesebb fizetést, ha ugyanolyan tapasztaltak, rátermettek és a bértárgyaláson ugyanúgy kiállnak magukért. Ha a nőknek kevesebbet kéne fizetni ugyanolyan minőségű munkáért, akkor minden cég csak nőket alkalmazna.

Ahelyett, hogy állambácsitól várod a megoldást, inkább gondoskodj magadról.

2019. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom en ilyet sohasem tapasztaltam


31/n

2019. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

"a nők mondjuk ugyanazon munkakörben kisebb fizetést kapnak"


Ez a legnagyobb kamu baromság amit valaha kitaláltak...


És valóban, ha a nők kevesebb lóvét kapnának akkor minek foglalkoztatna bármelyik cég férfiakat???

2019. jún. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen, átlagosan kevesebbet keresnek a nők, de ez leginkább azért van, mert a tanárok, óvónők, ápolók és egyéb kis jövedelmű szakmat többnyire nők végzik.
2019. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy már említették:a nők ugyan azon munkakörben ugyan annyit keresnek. Állami szektorban bertabla van, a versenyszveraban meg a tudást nézik. Az hogy átlagban kevesebbet keresnek a nők, az azért van, mert kevésbé karrieristak, a hianyszakmák, amikkel jól lehet keresni, nem vonza a nőket. De ettől függetlenül egy nőnek is ugyan úgy megvan a lehetősége kilepni a versenyszveraba.


A fizetéseket meg azért nem írják ki, mert ők sem tudják, hogy mennyit fognak fizetni a munkavállalónak, ugyanis ez több dologtól is függ:az illető szaktudasa, tapasztalata, nyelvismerete, soft skillei, mennyire megnyerő a személyisége stb. Ha kiirnak a fizetést, akkor lehet, hogy nem jelentkezik oda egy olyan nagy szaktudassal rendelkező, aki kevesli a bért, ugyanakkor tudnának neki annyit fizetni, vagy éppen ha egy kevés tudással rendelkező egyén jelentkezik, akinek a tudása meg épp h csak elmegy, akkor ő pedig atverve erezheti magát, ha azt mondják neki, hogy ennyit te nem érsz nekünk, de kevesebbert pénzért jöhetsz.

2019. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a nők nem mindenhol, de sok helyen kevesebb pénzt kapnak.

Ennek az oka a család és a gyerek.

A karriert érthető okokból a család mögé helyezik. Ez csak az átlag, nem mindenki, sajnos.

Az élet nem igazságos. Egy férfi sem szülhet. Gondolom ezt tudod.

2019. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamiért a válaszok nők fizetésére lettek ez kihegyezve.


Itt egy link ahol azért szépen összeszedik ki mennyit keres:


[link]


Vigyázz! Felfelé csal 10%ot de amúgy rendben van.

2019. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: miért gondolod, hogy csal 10%-ot?
2019. jún. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem ezt a hays doksit. Szerintem korrekt lehet,sőt, talán kevés is. Mármint az alapján, hogy én eléggé juniornak tartom magam, mégis megkapom a maxnak írt összeget.
2019. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mihago ***** válasza:

Látom, sikerült benyalnod a feminista szélhámosságot, a "wage gap"-et.


Nem, a nők nem kapnak kevesebb fizetést sem Magyarországon, sem Amerikában. Néhány lila hajú, feltűnési viszketegségben szenvedő önjelölt társadalomreformer terjesztette ezt el. Ennél nagyobb ökörségeket is simán bekajálnak manapság a tömegek, pl. hogy a Föld lapos vagy hogy az oltások autizmust okoznak. A mese alapja, hogy az Egyesült Államok kormánya készített egy statisztikát, és ez valóban azt állapította meg, hogy összesítve a férfiak több pénzt visznek haza a munkahelyekről, mint a nők. Ez azonban nem azért van, mert többet fizetnek nekik, hanem mert egyrészt nagyobb arányban dolgoznak, mint a nők, akik közül rengetegen otthon maradnak háziasszonyként, másrészt a dolgozó nők is jobban kedvelik a részmunkaidős állásokat, mert az több időt hagy nekik a gyerekre, háztartásra. Ebből az okos feminista kibűvészkedte, hogy aha, a szemét férfiak megint kizsákmányolnak minket, és ezért is lehet tüntetni.


Aztán persze hülye libából Magyarországon sincs hiány, azok egy az egyben átvették ezt a marhaságot, és már itthon is pampognak miatta. Nemhogy téves az egész elgondolás, de az eredeti adatok még csak nem is Magyarországra vonatkoztak. Azt a hülyeséget is szeretik szajkózni, hogy minden harmadik nőt megerőszakolnak élete során.


Ezeket a tévhiedelmeket két mondatban meg lehet cáfolni, de mivel ezeknek az aktivista libáknak nem a tények a fontosak, hanem hogy odakint őrjönghessenek, és végre valakinek érezzék magukat, természetesen sosem hallgatnak meg, és mondják tovább, mint a papagájok.


Kérdésedre válaszolva, hogy a fizetésekkel miért titkolóznak odahaza, ezt én sem tudom. Más országokban kiírják az álláshirdetésbe, hogy erre keresünk embert, ennyi a fizetés. Ha nincs kiírva, akkor meg lehet tárgyalni az állásinterjún. Ott meghallgatnak, megvizsgálják, milyen képességeket hozol, és tesznek egy ajánlatot. Lehet, hogy neked többet, mint az előzőnek, lehet, hogy kevesebbet. Aztán lehet alkudozni. Nekem is volt ilyen, 25 dollárt ajánlottak óránként, mondtam, hogy 30, megkaptam, kész.


Ezzel szemben Magyarországon úgy titkolóznak, mintha ez valami borzasztóan szégyellnivaló lenne. Sok helyen ki sem merik mondani, hogy mi mennyi, hanem leírják egy papírszeletre, és eléd tolják, hogy nézd meg, és bólints, ha megfelel. Oltári baromság. Mit szégyellősködnek? Nem barátságból jöttem, ők sem szívességből engedtek be, ez egy üzlet. De hát a magyarok azt sosem értették.

2019. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!