Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon ismeretség...

Magyarországon ismeretség nélkül gyakorlatilag lehetetlen felvételt nyerni még egy raktári állásra is?

Figyelt kérdés
Többfordulós állásinterjú van még egy elég kis fizetést kínáló munkához is, ahol rendre elbukik az ember valamelyik interjún. Magyarországon ez van, ha valakinek nincs ismerőse, aki segítsen, annak gyakorlatilag semmi esélye nincs, hogy dolgozni tudjon? Nem a munkaügyes troll vagyok, sajnos hozzá kell tennem, mert mindenkit annak néznek itt.

2019. máj. 30. 19:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Az elmúlt 7 évben 3 helyen és 5 pozícióban dolgoztam, soha sehova nem volt semmilyen ismerettségem. "Utcáról" jelentkeztem, interjúztam, felvettek.


Azt meg kétlem, hogy raktárosi állásra többfordulós interjúk lennének manapság, kis túlzással már irodai munkára sem nagyon kockáztatja ezt senki, mert mire egy cég lenyom 2-3 fordulós interjút addigra 5 másik helyre vették fel a jelentkezőt...

2019. máj. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Soha senki nem segített nekem semmilyen melóban. Mégis mindig dolgoztam. Jó kifogás amit mondasz, csak épp nem igaz.
2019. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is ezzel tömték a fejem annak idején. Három helyre is felvettek úgy, hogy nem ismertem onnan senkit, egy negyediknél pedig két jelöltből végül az utolsó kör után nem engem választottak (sokallták a pénzt, amit kérek).
2019. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nekem a HR-es azt mondta, hogy számít az is, hogy valaki szimpatikus e az esetleges leendő főnökének, vagy sem.
2019. máj. 30. 20:12
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is ezzel jöttek otthon, de helyből elutasitottam az ilyesmit. Nekem nem kell, hogy protekcio miatt vegyenek fel.


Több helyen dolgoztam már, mindenhol ismeretlenül kerültem oda. Most váltottam nem rég, itt se ismertem senkit.

Hirdetésre jelentkezés, önéletrajz küldés, interjú, ajánlat adás cég részéről, elfogadom és így megy ez...


És igen, előtte én is voltam sok helyen interjún amik nem sikerültek. Ez ilyen.

2019. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, az teljesen más dolog az, hogy valaki szimpatikus-e a leendő főnökének az interjún, és az, hogy ismeri-e, ajánlotta-e valaki őt.


Előbbit meg tudom erősíteni, amikor mi felvételiztettünk, a szakmai kompetencia mellett a szimpátia is nyomott a latban. Mégiscsak órákat fogunk tölteni vele minden nap. Szükség van egy alapvető bizalomra is, hiszen érzékeny adatokhoz férhet hozzá.

2019. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Igy van valojaban senki sem dolgozik csak mindenki azt kamuzza
2019. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Meg a minimalberes betanitott munkakra is mind ismerettseg kell legalabb 1000000 jelentkező van tobbsegeben zobb diplomava szakmával, felsőfokú nxelvvizsgaval de csak azt veszik frl ezek közül iscakinek van legalabb 3 ismerőse
2019. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
95%

Ez a kérdés már volt.


Soha senkit nem ismertem a cégeknél, ahová jelentkeztem.

2019. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Pont a raktárosokat lasszóval fogdossák lassan néhány helyen, mert olyan rosszak sokszor a körülmények, hogy senki nem vállalja.
2019. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!