Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres ténylegesen egy...

Mennyit keres ténylegesen egy adjunktus?

Figyelt kérdés
Láttam az oktató bértáblát, mely szerint 184 338 nettó, de erre biztos van azért van valami kiegészítés:) Csak egy kb. sáv érdekelne, köszönöm :)

2019. jún. 11. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Biztos,hogy nem annyit. 4-500ezret megkapnak. Ha ügyeletet vállal az még plusz pénz. De a legtöbb a zsebbe megy a betegektől. Szerintem többet kapnak zsebbe mint amennyi a tényleges fizetés. Nyilván nem.mindegyik,de nálunk az a jellemző.
2019. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

"Biztos,hogy nem annyit. 4-500ezret megkapnak. Ha ügyeletet vállal "


Szerintem a kérdező a egyetemi adjunktusra gondolt. És nincs semmi kiegészítés, egy adjunktus ennyit keres, pont. Mikor diplomáztam felmerült hogy ott maradjak az egyetemen oktatni és doktorit végezni, de mikor megismertem az egyetemi fizetéseket akkor egy gyors nemmel lezártam a dolgot.

2019. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja,akkor bocsi. Hajlamos vagyok mindig a kórházi dolgokra gondolni. :)
2019. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyértelmű, hogy milyen adjunktus, ha egyetemire gondolsz, azaz tanársegéd és docens közötti státusz akkor valóban nettó 180 körül, a tanársegéd kapott 130-at, doktoránusz 90-100 körül, és ez az ELTE. Docens az már izmos bár tanszék függő de nettó 300 megvan főleg ha sokat publikál. Professzor 500 kb
2019. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemem tanítok mélységesen alul vannak fizetve. Nálunk az összes tanár egyéb projektekbol szerzi a pénzt(mérnöki)
2019. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Főállásban ma már senki nem dolgozik az egyetemen kb., mert nem tudna belőle megélni, így az oktatás általában mellékállás, mellette van főállása az embernek (foglalkozásdoktori egyetemi képzés esetében legalább is).
2019. jún. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszi a válaszokat. Igen, az oktatóra gondoltam. Ahogy így olvastam tényleg belátom, hogy nem főállásban kellene. Én most kezdeném a PhD-t levezőn, munka mellett... Ott akadtam el, hogy unokatesóm a dupláját keresi a jelenlegi béremnek, igaz gyári munkában (nem sajnálom tőle, nehéz munkája van, csak elgondolkoztam...) Elkezdem szerintem a PhD-t, és meglátom hogy megy. Mellette azért képzem magam rövidebb szakmai tanfolyamokkal.

2019. jún. 12. 00:23
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
PhD-t levelezőn éri csak meg csinálni (legalább is itthon), úgyhogy jó döntést hoztál.
2019. jún. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!