Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélkülivé válnék, tanulné...

Munkanélkülivé válnék, tanulnék pár hónapot, de igényt tartanék a munkanélküli segélyre. Működhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9 évig dolgoztam folyamatosan, végig bejelentve, a cég minden egyes órámmal el tud számolni.


Váltani szeretnék, de ehhez egy 5 hónapos tanfolyamot kéne elvégeznem, amit semmilyen munka mellett nem tudnék csinálni.


Azt olvastam, hogy csak akkor jár az álláskeresési járadék, ha a munkaközvetítő nem tud számomra munkát ajánlani, de ha tudna azt nekem kötelességem lenne elfogadni (?!) Ez igaz, vagy ez egy hülyeség?


Nekem semmi másra nem lenne szükségem csak erre a havi 110 ezer forintra 90 napig, mert a maradék időt már ki tudnám húzni valahogy. Mi ennek a módja?


A munkaviszonyom valószínűleg úgy szűnne meg, hogy a cég mond fel nekem rendkívüli módon (kirúgnának), de ha nem ez, akkor én mondanék fel. Nem tudom van-e különbség a kettő között a fentieket tenkintve.


Köszönettel



2019. jún. 12. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Valóban, ha a munkaügyi központ (nem munkaközvetítő) kiközvetít, akkor köteles vagy elfogadni, különben nem kapod tovább a pénzt. Gyakorlatilag viszont én nem ismerek olyant, akinek bármilyen munkát ajánlottak volna. Én is voltam munkanélküli, megkérdezték, milyen jellegű munkák érdekelnek - mondj olyant, amit tuti nem tudnak majd ajánlani

Majd be kell menned néha lejelentkezni, nekem az első dátum már a 90 napon túl lett volna (időközben elkezdtem dolgozni).

Az pedig teljesen mindegy, hogy hogy szűnik meg a munkaviszonyod, akkor is kapod a pénzt, ha te mondasz fel.

2019. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Igen , az álláskeresési akkor is jár, ha Neked mondanak fel - de azért annyira nem mindegy, mert a következő munkahelyeden ez rossz "belépő" lehet.


"A munkaviszonyom valószínűleg úgy szűnne meg, hogy a cég mond fel nekem rendkívüli módon (kirúgnának)"


Miért is rúgnának ki? Nem akarod a felmondási időt kitölteni? Vagy netán határozott idejű szerződésed van? Mert ha utóbbi, akkor nagyon nem lenne szerencsés kirúgatni magad - igen sokba kerülhet Neked.


Azt még megkérdezhetem, mi lenne ez az 5 hónapos tanfolyam? Nehogy olyanba szaladj bele, ahol átpaliznak vagy elvégzed és utána abszolút nem tudsz elhelyezkedni vele (csak lehúznak pénzzel esetleg)

2019. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1# - Köszi!!


2# - köszönöm a segítséget, és az aggodalmat is :) Törvényesen szűnne meg a munkaviszonyom mindenféleképpen a tanfolyammal pedig szintén nincs baj.



Tehát akkor az a gyakolat, hogy ha megfelelek a járadék folyosításának, akkor azt mindenképpen utalják nekem 90 napig a migigényléstől számított naptól.


Köszönöm!

2019. jún. 12. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Én eddig úgy tudtam, hogy egyösszegben kifizetik, akkor is, ha kevesebbet vagy munkanélküli, mint 3 hónap.

Ha kirúg a cég és nem fegyelmivel, akkor végkielégítést kell fizetnie, nem hiszem, hogy ez nekik megérné.

2019. jún. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Ha a járadékra jogosultság feltételei megvannak, akkor mindegy, hogy milyen módon szűnik meg a jogviszony, az ellátás jár.


A "kötelező elfogadni" pedig nem teljesen igaz. Én 3 helyet sem fogadtam el, egyre el sem mentem. Be kellett írásban számolnom arról, hogy miért nem. Mindig volt indokom, amit elfogadtak. Konkrétan válogattam, minden olyan munkát, amivel agyilag nem fejlődöm, csak visszafele, hárítottam. Végig kaptam az ellátást.

2019. jún. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 5



köszi szépen. Akkor megnyugodtam :)

2019. jún. 13. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Csak okosan a munkaügyi központtal!

Érezzék, hogy nagyon keresed a munkát még akkor is, ha valamit visszautasítasz, vedd őket komolyan.

Azzal a vezetővel is meg lehet beszélni, hogy valamiért nem óhajtasz ott dolgozni, ahova kiközvetítenek. Ez lehet akár bejárási nehézség stb. A munkaügyi központ által is elfogadható, "jó" okod legyen rá, hogy ha visszautasítod.

Csak ügyesen! :)

2019. jún. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 megértettem, köszönöm :)
2019. jún. 15. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!