Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi egy átlagos embernek a...

Mennyi egy átlagos embernek a fizetése amerikába?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy mennyit keresnék amerikába.Olvastam hogy 1 millió forintot lehet keresni.Igaz ez??Várom a kérdéseket!!

2019. jún. 12. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen igaz, nagyjából 800-1 millió Ft között van az átlagbér országosan.

Ez olyan 3100-3300 USD havonta, de ők éves szinten szokták megadni, szóval nagyjából 38-42 ezer dollár.

De!

Az árak is sooookal magasabbak minden téren.

Érdemes ezt az oldalt nézegetni, nagyjából pontos képet ad.

[link]

2019. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nettó 160-hoz viszonyítva azért qvára jobban élnek. nincs olyan ami 600% lenne.
2019. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

> Várom a kérdéseket!!

Milyen kérdéseket?

2019. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!!

Félre írtam azt hogy a válszokat helyett kérdéseket írtam

2019. jún. 13. 05:38
 5/9 anonim ***** válasza:

#2-es: persze, nyilván való, hogy sokkal jobban élnek.

De azért a képet árnyalja, egy csomó olyan dolognak a hiánya ami nálunk (és úgy Európában a legtöbb helyen) evidens.

Pl.: ingyenes oktatás, ingyenes egészségügyi ellátás stb.

Illetve nem mindegy hol akar az ember élni. Egy nagyvárosban szinte képtelenség akárcsak egy kis garzonlakást is bérelni, míg vidéken kényelmesen el lehet lenni (csak nincs munka?). Illetve a különböző társadalmi rétegek között és brutális mértékű különbségek vannak. Nálunk azért ez olyan szinten nem jellemző, mint az USA-ban.

2019. jún. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
AmerikábaN. BAN BEN. Meg kell tanulni magyarul addig az angolt el sem lehet kezdeni, már pedig az USA-ba kell. Kivéve a mexikói szobalányoknak :D Am az átlag fizetés 2000 Franklin :D
2019. jún. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1.- Ahhoz, hogy Amerikába bejuss, igényelni kell egy ESTA névre hallgató beutazási engedélyt. Aztán: pl. be se engednek, ha nincs visszafelé is repülőjegyed.


Átlagos ember átlagos munkájára nincs igény, mert ott a rengeteg mexikói bevándorló, akik olcsóbbak, mint amennyiért egy európai dolgozna.


Igen, lehet keresni egymilliót, ott is meg akár Németországban is - csakhogy ahhoz nem átlagos tudás, hanem valami jó szakma kell. Pl. lakatos ismerősömnek ígértek Németországban 1 milliós fizetést.

Ha van egy jó hiányszakmád, akkor akár innen, Magyarországról is találhatsz/kaphatsz munkát és máris dolgozhatsz az Államokban - mihelyt elintézte a munkáltatód a papírokat.


Végezetül, amit írtak: ott bizony nem ingyenes az egészségügyi ellátás, igen keményen fizetni kell érte.

2019. jún. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az atlag fizetes kb $50.000 ezer evente, ami kicsivel tobb mint 4000 havonta es ez brutto osszeg.

Leadozik az ember, kifizeti az egeszsegbiztositast es marad kb 3200 havonta.

Ez nem annyira rossz penz de nem az atlagot nezt mert nagyon sok ember van aki az atlag alatt el.

A 3200 az nincs is 1 millio forint de persze lehet keresni tobb penzt ha diplomaja van az embernek vagy vallakozo, stb.


Ne szamitsd at dollart magyar forintba mert hiaba tobb a fizetes Amerikaban mint Magyarorszagon, szinte minden sokkal dragabb.


Keresel pl 500.000 forintnak megfelelo dollart egy honapban ami Magyarorszagon jo lenne mert az alberlet 100.000 es marad 400,000ed rezsire, kajara, tankolasra, stb stb.

Amerikaban az alberlet atszamolva forintba kb 220-240 havonta, ennel olcsobb nem igazan van, csak ott ahol keves a munka es ott a fizetesed is kevesebb.

Tehat marad kb 250-ed rezsire, kajara, tankolasra, stb, stb ami kell.

A kaja dragabb, szamlak dragabbak, benzin nem de tobbet kozlekedsz, biztositas dragabb, szolgaltatasok dragabbak.

2019. jún. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

2500-3500 dollár az átlag kb., de nagyon nagy különbségek vannak az egyes rétegek között.

Egy jobb környéken egy igényes lakóparkban egy átlagos lakás 1000-1500 dollár is lehet (és ez még nem belváros). Egy új autó lízingje, vagy hitele (mert ott kb. mindenkinek az van) 200 dollártól kezdődik havonta, plusz a biztosítás ugyanennyi. Elköltöttél 2000 dollárt és még nem ettél, nem szórakoztál, nem mentél sehova.

A benzin relative olcsóbb, ellenben én kivagyok a hatalmas távolságoktól. Embereknek nem fáj akár több, mint egy órát ingázni. Engem ez nagyon zavart. Rengeteg hasznos időt tölt az ember az autópályán.

Ami szintén hátránya, hogy nagyon sokan a borravalókból élnek igazából. Egy pénztáros, pultos, vagy pincér keresete gyalázat. Érdeke kedvesnek lenni és a hátsódat fényesre nyalni, hogy otthagyj neki 20% borravalót. Az alap, hogy az ő fizetésük egy részét ez teszi ki. Ezt az én magyar lelkem sosem volt képes igazán befogadni.

Ha nem száll be a munkáltatód a biztosításodba, akkor az is brutálisan drága. Sose legyen szükséged komolyabb kezelésre, vagy műtétre, mert annak az önereje is földhöz csap.

Ne legyen háziállatod, mert amint társaságba, vagy kutyaiskolába hordanád, esetleg panzióba adnád, amíg nyaralni mész, vagy hazalátogatsz, lerángatnak rólad mégegyszer annyi pénzt, mint amennyibe a te hazalátogatásod került.

Az alapvető élelmiszerek nem drágábbak, de az egészségesebbek (zöldség, gyümölcs, stb.) sokszorosa az itthoni árakhoz képest.

Nem érdemes összehasonlítani a kinti és az itteni fizetéseket. Persze, durván hangzik, hogy ott egy migráns mérnök megkeres 4000 dollárt alsó hangon, ami az én itthoni fizetésem majdnem háromszorosa, de az a helyzet, hogy én nem láttam azt, hogy ott arányaiban jobb színvonalat tudnánk magunknak teremteni, mint itthon.

Rengeteg ember vállalja túl magát hitelekből, azt sem tudja mennyit fizet rájuk, mennyit fog valaha is visszafizetni. Fura a pénzügyi kultúrájuk.

Ha kimegy az ember, összeszed egy kis pénzt, majd hazajön elkölteni, akkor van értelme hasonlítgatni, egyébként nincs. Nekünk ott sosem lett volna saját lakásunk, csak irgalmatlan hitellel.


Az egyetlen rendszer, ami náluk kifejezetten tetszett az az, hogy az emberek teljes háttere két kattintással ellenőrizhető. Credit score-ban gondolkoznak, amibe beleszámít, hogy a tartozásaidat (hietelek, rezsi, lízing) rendszeresen fizeted-e. Minél jobb fizető vagy, annál jobb a score-od. Olcsóbban bérelhetsz lakást, kedvezményesebben kapsz hitelt, stb. Ez kifejezetten jó, az itthoni rendszerrel szemben.

2019. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!