Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen eséllyel lehet elhelyez...

Milyen eséllyel lehet elhelyezkedni Miskolcon jogi diplomával jogászként?

Figyelt kérdés
A probléma, hogy már nem pályakezdőről van szó, de még semmiféle munkatapasztalattal nem rendelkezik, családos nő két kisgyermekkel...
2008. nov. 12. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok miskolci, de szerintem szinte nulla az esélye... Miskolc tele van jogászokkal.
2008. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És máshol se könnyű. De mondjuk azt érdemes megpályázni, hogy van-e ismerősi körben, aki céget alapítana mostanában, és jogászra lenne szüksége. Nézzen körbe. Az én ajánlatom későbbre vonatkozik, én is tervezek céget, és nem értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy biztos szakértő segítségét fogom kérni, egyébként bár én fővárosban illetve környékében gondolkodom, ha jó szakember, én távmunkában is beveszem majd a csapatba (és nem mindenkinél fogok kérni előtapasztalatot, mert nem az a fontos, hány helyen végzett, hanem, hogy tudja-e mit csinál, azt pedig én gyorsan le tudom tesztelni).


No, szóval ha nem várja meg az én ajánlatomat, akkor nézzen szét ismerősi körben, ilyeneket keressen. Egyébként a jog az egyik túltelített szakma, kevés az esély rá, hogy rövid időn munkát talál, hacsak nincsenek nagyon jó kapcsolatai. De hajrá, sikerüljön.

2008. nov. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag nulla.


Egy ismerősöm járt hasonló cipőben pár évvel ezelött. Végzett jogászként próbált elhelyezkedni Miskolcon, mert a pasiának még volt 1 éve a végzésig. Protekciója is volt az önkormányzatnál. Annyit tudtak neki mondani, hogy ha lesz üresedés, akkor az ő papírja lesz felül. Végül Füzesabonyban tudott dolgozni.


Szóval sok jóra ne számíts.

2008. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem rólam van szó, hanem a sógornőmről, de a kedves második válaszoló ajánlatát továbbítom neki. Csak egy elérhetőséget kérnék tőle, vagy írjon privát üzenetet! Nagyon megköszönném- előre is. Sajnos én is így gondoltam, mert én ugyan nem azon a vidéken vagyok, de itt is nehéz jogászként jogi területen elhelyezkedni. Köszönöm mindenkinek!
2008. nov. 13. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!