Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban ilyen nehéz Szegeden...

Valóban ilyen nehéz Szegeden élelmiszermérnökként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Több helyre beadtam az önéletrajzomat (volt, hogy nem is egyszer). Viszont már az önbizalmam a padló alatt van. tudnátok tippeket adni mit kellene csinálnom máshogy? Már teljesen reményvesztett vagyok...

2019. jún. 24. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
A végzettség önmagában semmit nem ér ha süt le rólad, hogy egy önbizalom hiányos lúzer vagy. Szegeden és környékén van egy tucat élelmiszeripari vállalat. Ha egyiknek sem kellesz, akkor ideje lejjebb adni és keresni valami szalagmelót, aztán ha már bent vagy a cégnél, akkor megpróbálni feljebb lépni.
2019. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ, bár véleményem szerint kissé nyersen fogalmazol.

Keresem ezeket a pozíciókat, hisz tudom cégen belül könnyebb mozogni. Nem süt rólam, hogy onbizalomhianyos vagyok. Egy állásinterjún (koppkopp) nem tűnne fel neked. Az önéletrajzomat is frappánsan szerkesztettem meg. Az önbizalom hiánya abból ered, hogy mégsem sikerül bekerülnöm vagy az interjúig eljutni. Jelenleg is dolgozom, nem otthon ülök és várom a sült galambot. Esetleges tippekre vártam. Milyen oldalakat nézzek, pályáztak mindenre, adjam be személyesen az adatlapomat....stb.

Ha ezek közül mindent megtettem, akkor elhiszem, hogy lúzer vagyok és a te kedvedért elásom magam a kertben! ;)

Annak is nagyon hálás lennék, ha ezt a rengeteg céget leirnad nekem...

2019. jún. 24. 12:33
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

#2

Ez már az önéletrajzból leszűrhető. Amúgy kezd azzal, hogy a frappáns önéletrajz helyett csinálsz egy egyszerű lényegre törőt. Ma már senki nem kíváncsi az ilyesmire.

2019. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tömören szépen megszerkesztve annyi van benne. Személyes adatok, munkatapasztalat, iskolák, nyelvtudás, számítógépes ismeret, készségek, hobbi... A4 lapra raszerkesztve. Szovegdobozban.
2019. jún. 24. 12:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos több nagy városban is ez a helyzet a keleti országreszen.

Ha nincs mesterkepzesed, akkor érdemes csinálni és közben keresni valamit, ami legalább egy picit a szakmába vág.

Ha meg sehogy nem megy, akkor menj másik városba vagy akár külföldre.

2019. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mivel értelmét meg nem látom, így a támogatott feleveimet nem szeretném erre szánni.

Külföldre és másik városba nincs lehetőségem menni, mivel helyileg ide vagyok kötve.

Köszönöm a segítséget.

2019. jún. 24. 12:59
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
hol próbálkoztál? bonafarm, solemizo stb.. ők nem keresnek élelmiszerménrököt?
2019. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

#6

Mert az élelmiszermérnökire láttad értelmét elpazarolni az államilag támogatott féléveidet? Akkor valamit nagyon elnézhettél.

2019. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, körülbelül náluk próbálkoztam. +Szatmari, nebih, HACCP cég, gabonakutató
2019. jún. 24. 13:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden szerintem alapból nagyon nehéz munkát találni, ha nincs ismerőse az embernek. Mostanra már odáig jutottam, hogy feladtam az álláskeresést, semmi értelme.
2019. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!