Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levelezős jogász diplomával...

Easton kérdése:

Levelezős jogász diplomával kinek milyen tapasztalata a munkapiacon? Tényleg annyira nehéz vele elhelyezkedni mint amiket általánosságban hallani?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi!

2019. jún. 7. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk (sereg) tárt karokkal fogadnak!

De a rendőrség és a szolgálatok is!


Nem olyan rossz helyek ezek, biztos meló, sok támogatás, kapcsolatok,...

2019. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Közigben helyezkedtek el levelezős ismerőseim, sőt a nagy részük csak ott, versenyszférában a nappalisok helyezkednek el legnagyobb részben (bár ez Bp viszonylat, vidéket nem tudom).

Levelezősként a versenyszféra necces, a nappalisok is farkasharcot vívnak a jobb helyekért sokszor,levelezősként még minimálisabb az esély éppen ezért (gondold el, hogy egy jobb ügyvédi irodai állásra jelentkeznek akár 50-en, több munkáltató pedig szűr, ahol szempont az is, hogy milyen képzési formában végeztél nagyon sok más szempont mellett pl.nyelvtudások, külföldi tanulmányok, versenyek, TDK stb. és itt már a levelezősök nagy része ki is esik). A munkáltatók is tisztában vannak a nappali és levelezős jogi képzés minőségbeli különbségével, hallottam már nem egyszer több ügyvéd kollégától, hogy levelezőst egyáltalán nem alkalmaznak mert többször megjárták már velük, én is dolgoztam már együtt levelezős kollégákkal, hát azért a jogi gondolkodásmódban, jogi probléma megoldásában vannak érzékelhető problémák, de lehet te kivétel vagy, úgyhogy próbálkozz! Sajnos a jogi levelező egy gyorstalpaló, éppen ezért akkora karriert nem is lehet vele befutni, így azok csinálják általában akiket vagy érdekel pluszban, ismerős beszervez valami helyre és kell a papír vagy előléptetéshez jól jön a munkahelyen a papír.

2019. jún. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!