Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire van ennek valóságalap...

Mennyire van ennek valóságalapja az "otthon megtanulok programozni" emberekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem van egy elméletem erről a jelenségről, hogy a jóskapista megtanul otthon programozni, mert az jól fizet.


Na már most, akinek annyi sütnivalója van, hogy autodidakta módon otthon egy használható programozói tudást magára tud szedni, az eleve el sem jut eddig a dilemmáig, mert szerzett egy használható diplomát vagy szakmát amivel tud boldogulni az életben.


Esetleg egy nagyon nagyon elenyésző réteg, aki alapból nagyon jó képességű, de valami félre csúszott az életében és nem szerzett szakmát, diplomát, de megtanul magától piacképesen programozni.


Azok az emberek akik meg hallották pletykából hogy a programozók milyen jól keresnek, és ők majd kiszuperálják magukat mittomén iskolai portásból programozóba, miközben azt sem tudják eszik-e vagy isszák a programozást, abból soha nem lesz semmi.


Szerintetek ez mennyire van közel a valósághoz?



Csak mert manapság ez annyira megy, hogy mindenki otthon netről tanulva programozó akar lenni, úgy hogy fingja nincs az egészhez.


2019. jún. 25. 15:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Rengeteg embert imserek aki otthon tanulta meg 100% a valosagalap
2019. jún. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%

VALÓSÁGBAN: Semmi!!!


GYAKORIN: Minden 2 válaszoló IT mérnök - Microsoft és NASA tanácsadó. És igen, odahaza, diákmeló és gimi mellett tanulta ki, Youtube videók és agykontroll tanfolyam segítségével, 3 hét alatt. De tőle sosem kérték még a papírt, pedig 20+ éve ebben dolgozik.

2019. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
62%

A valóságban nincs ilyen, hogy valaki csak úgy otthonról megtanul piacképes szinten programozni. Ez olyan mint az amerikai álom.

Az amerikai álom propaganda is azt állította, hogy minden amerikai üres zsebbel indulva is meg tud gazdagodni. Ami egy utópia, mivel ha nincs alaptőkéd, csak nagyon ritka esetben tudsz meggazdagodni, pl. ha egy Megasztár szerű műsorban hírnevet szerzel és leszerződnek veled. De ennek mennyi az esélye reálisan? Minden 10 millióból 1 embernek sikerül kb.

Nem lehetetlen, de kvázi lehetetlen, ha a realitást nézzük, nem a nagyon ritka kivételeket.

2019. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Nem szerezhetett mindenki piacképes diplomát, és ennek ezer oka lehet. Én pl azért nem mentem matek-fizikával tovább, mert a szüleimnek kenyérre se telt, nemhogy különórára, az iskolai tanár meg nyíltan megmondta, hogy ő nem tud emelt szintű érettségire felkészíteni, felejtsem is el. Úgyhogy arra mentem, amire ingyen felkészítettek (bölcsésznek, nyelvszakra), pedig már akkor is mondták, hogy van tehetségem a reál tárgyakhoz, a logikai képességeim meg hihetetlen erősek.


Autodidakta módon tanultam programozni, szép lassan, munka mellett, most ebben dolgozom. Nem mentem el junior programozónak, hanem szép lassan management oldalról közelítettem (kb 3 év alatt). Jobban örültem volna, ha megtehetem, hogy elmegyek gyakornoknak, de ez megint csak pénz kérdése volt, el kellett tartani a családot. De nem bánom, jó ez így.

2019. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Megvan az oka, hogy miért arra a büfészakra mentem, amire. Tényleg megvan az oka, összetett. Azonban a gimi utolsó 2 évében 1 évig tanultam magántanárral Pascalt (hihetetlen sok ragadt rám már akkor, aminek most hasznát veszem), utána HTML-CSS-t autodidakta. Tetszett. Mint fentebb írtam, összetett, miért nem erre indultam.



Ezer kudarc, kidobott pénz, munkahelyen szenvedés és 6 év után jött az ihlet, hogy úgy érzem, hogy nekem márpedig a kódolás tetszene.



Most egész jól megy (pedig nem Pythont tanulok), gyorsan megértem, aránylag jól meg tudok oldani sok problémát. Nagyon szeretem is. Sajnos csak OKJ-ra járok.



Ugyanakkor állítom, hogy egyedül NEM LEHET megtanulni. Kell vezérfonal, kell, aki elmagyarázza a főbb elveket. Kell(ene), aki ellenőrzi az ember kódjait.


Amúgy nekem voltak kósza jelentkezéseim is különböző álláshirdetésekre. Meg kell mondjam, nem bizonyultam kelendőnek.

2019. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%
Előző, a HTML és a CSS nem programozás, semmi köze hozzá!
2019. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
Kiragadtad az egész mondanivalóm lényegét.
2019. jún. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
Igen, mert azt írtad, hogy az autodidakta HTML/CSS programozás, meg egy minimális Pascal programozás ébresztett rá, hogy programozó akarsz lenni és hogy az neked jól menne.
2019. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%

Itt is különböző szintek vannak.

Vérpistikének bárki elmehet. Ha már meg tudsz írni egy 50 soros programot, ami jó esetben még valami eredményt is ad, és közben nem száll el minden 2. adatra, akkor már mondhatod, hogy programozó vagy.


De a cégek nem ezeket az embereket keresik, és vállalkozónak se ők mennek.


A programozáshoz kell egyfajta szemlélet és SOKFÉLE tudás, meg problémamegoldó képesség.

Ha ez nincs meg, vagy másféle van, akkor marad a Vérpistike.

2019. jún. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Olyan programozó biztos nem lesz, mint aki az egyetemen tanulta.

De azért vannak használható oldalak a neten amiről lehet tanulni ezt azt, pl: www.codecademy.com

2019. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!