Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A skandináv országok közül...

A skandináv országok közül hol élnek a legjobban?

Figyelt kérdés

Gondolok arra hogy fizetés kiadás fejlettség .

Kérem mellőzük a Magyarország gyalázó válaszokat tudom mind a három ország eloreb van mint mi de nem ez a kérdés hanem egymáshoz képest hol tartanak köszönöm.



2019. jún. 25. 20:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%
Svédországban élek 7 éve. Mindketten átlagon felül keresünk. Arányaiban nem kapunk közel sem annyit,mint otthon a kevésért anno. Eszméletlen magasak az árak, mindenki el van adósodva, rengeteg egyéb ,magas kiadás van. Amit tudunk, otthonról vagy Lengyelországból szerzünk be,mert itt sok dolog kifizethetetlen. Pl spa , wellness, állatkert ilyesmi marad mind az otthoni nyaralásra. Sokan hazaköltöznek,akik más eu országból jöttek ide. A bevándorlás következményei súlyosak. Eü-szociális szférában dolgozunk (nem,nem öregotthonban és nem segget mosunk..)és hidd el, nem olyan fényes a helyzet,mint a reklám. Rengetegen élnek a létminimum alatt,a szociális háló papíron létezik. Orvosi ellátásért hazamegyünk. Az én fizetésem 450 ezer nettó, de ebből egyedül még egy albérletben is csak tengődnék. Annak "jön be",aki megelégszik a panellal az arabok és a drogosok között és a minimál ennivalóval,valamint mindenét a bolhapiacról szerzi be. Biztosan lesznek,akik cáfolni fognak és áradozni,meg "miért nem költözöl haza" -kérdezni,de erre nem szándékszom reagálni,mert nem tartozik senkire. Ami viszont nagyon jó,az a normális hangnem mindenütt,a vitatkozás nem a kvaanyázás szintje és a tisztaság.
2019. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Messze a Norvégok a leggazdagabbak, köszönhetően a tengeri szénhidrogén lelőhelyeiknek. Egyébként munkában meg termelésben nem ászok, de a nyersanyaggal jó szerencséjük volt. Egyébként még 60-as években Svédország volt a gazdagabb. Ma már fordítva van. Egyébként a sorrend GDP / fő alapján: Norvégia > Izland > Svédország > Dánia > Finnország
2019. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Svédben 450 nettó átlag feletti fizetés??
2019. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
3-as 60 százalékban dolgozom. 2 diplomával az önkormányzatnál. Egy középiskolai tanár kb 1 milliót keres,de ebből vegyél le 35-50 százalék adót (megyénként más). Ez itt nem sokat ér,legalábbis nem fogsz belőle luxus módon megélni. Pláne ha mondjuk a nulláról akarsz életet kezdeni,házat,autót stb. Az a helyzet,hogy amíg csak a számokat nézi az ember,addig el van ájulva és nem hiszi el,hogy mi a valóság.
2019. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

Csatlakoznék a 3as kérdéshez... Még 1millió450ezer se átlag feletti fizetés Svédországban.

Én Dániában élek és átlagos fizetésből saját (nem másokkal megosztott) albérletet fizetve is kényelmesen megélek és többet tudok félretenni mint az otthoni átlag feletti fizetésem egésze.

És sokan Malmöben bérelnek lakást és onnan ingáznak inkább át Koppenhágába mert ott olcsóbb a lakás bérlés. Szóval valami nem stimmel az első hozzászólással. Valószínűleg átlag alatti az az átlag feletti fizetés ha nem tud belőle megélni (az átlag fizu Stockholmban egyébként 800ezer Ft egy kéthetes cikk szerint: [link] )

2019. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Svédországban az ÁTLAGOS fizetés 40.000 korona körül van, a 15,000 rohadtul nem átlag feletti, sőt...


A skandináv országok közül vastagon Norvégia a leggazdagabb.

2019. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de kifejezetten rosszul keresel. Átlag feletti fizetést egy 35-50ezer koronára mondanék/hó.
2019. jún. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
3.-as vagyok, igen én is erre gondoltam, meg hallottam, hogy inkább nettó 1 millió ft-ot tartják ott átlagnak, Magyarországon átlag feletti csak a 450ezer Ft, és mivel ott dupla árak vannak, így szegényebb országnak kéne lennie mint Magyarország, ami persze egyáltalán nem igaz, sőt, hozza a német színvonalat,és az is sokat elárul, hogy az északi országokban használnak legtöbben teslát a népességhez viszonyítva, ami alapjáraton egy 14-15 millió ft-os autó, vagy ugye 35-40 a model S
2019. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Norvégia a leggazdagabb.

Férjem okán rálátok Dániára, bár még nem élünk ott. Vidéken (ergo nem a két nagy sziget, hanem Jutland) bár a házárak durvák tudnak lenni, de nagyok, kényelmesek, általában jól rendben tartottak. Az élelmiszerárak maximum 20-30%-al drágábbak mint itthon, van ami olcsóbb. Fizu kb 2-3x-osa, szociális háló van, bár 1 évig fizetni kell a biztosítást mire kapsz is vissza valamit. Autók kicsit drágábbak de a hitelezés emberi.

Mondjuk dánul meg kell tanulni. Svédo-ban ez nem akkora probléma, Norvégiát nem tudom. Valamit valamiért.

Ráadásul a dánok nagyon laza, normális népség, bár külső szemlélőnek biztos hidegnek tűnnek. :)

2019. jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%
Norvégia a leggazdagabb. Párommal 4 évet éltünk kint 1,8 milliót kerestem gimnáziumi tanárként.
2019. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!