Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az élelmiszermérnök és az...

Az élelmiszermérnök és az élelmiszeripari környezetmérnök között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2019. jún. 27. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Eddig nem hallottam élelmiszeripari környezetmérnökről, de utánanézve az csak egy szakirány a környezetmérnökin pl. a SZTE-n. A mintatanterv szerint tanul egy kis élelmiszeripari ismereteket, de nem túl sokat. Szerintem az élelmiszermérnök és a környezetmérnök két teljesen különböző szakma, teljesen mással foglalkoznak, így nem sok értelmét látom ennek a szakiránynak, max akkor, ha a többi nem érdekel annyira. Tehát szerintem az élelmiszeripari környezetmérnök nem lesz élelmiszermérnök ettől a szakiránytól, és álláshirdetésekben is vagy élelmiszermérnököt vagy környezetmérnököt keresnek. Az más kérdés, hogy vannak cégek, ahol mondjuk van élelmiszerbiztonsági irányítási rendszer, HACCP rendszer vagy IFS/BRC és környezetirányítási rendszer is, és esetleg egy munkavállaló felelős a kettő működtetéséért, de az előzőekért felelősöket inkább tanfolyamokon szokták képezni.
2019. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még élelmiszeripari környezetmérnökről, szabványokról meg inkább mi tanultunk élelmiszerbiztonsági- és minőségi mérnökök.


A tantervüket megnézve teljesen más az élelmiszermérnöktől, élelmiszerről össz-vissz 1 félévben tanultan 2 kurzuson

[link]

2019. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Élemiszermérnök: megmondja miből és hogyan készüljön a virsli

Élelmiszeripari környezetmérnök: élelmiszer gyártása során keletkező hulladékok, szennyvíz, zaj és egyéb emissziók kezelés a feladata, ezekre megoldások keresés, dokumentációk vezetése

2019. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szóval a kettő különbözik egymástól, két külön szakma.
2019. jún. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 28. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!