Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten hogy lehet saját...

Budapesten hogy lehet saját lábon megélni, ha egyedül van az ember?

Figyelt kérdés

Jelenleg vidéken lakom, de van felsőfokú mérnöki végzettségem, nyelvvizsgám, jogsim és 1-2 év tapasztalatom, mégsem tudok a saját lábamra állni.

Budapesten jobbak lennének az esélyeim.

A kérdésem az lenne, hogy aki egyedül él (nincs párja, nem szorul anyagi támogatásra és nem örökölt senkitől lakást/házat/pénzt), ő hogyan kezdte? Indulásként asszisztensi/irodai pozícióban mennyit lehet keresni? És a lakhatás hogyan oldható még, illetve úgy maga az élet (étkezés, közlekedés, szórakozás, stb)? Jelenleg nettó 150k-t keresek és 80-90k az átlag albérletár, de úgy láttam pesten 90-120k között van a bérleti díja egy normális lakásnak, ami nem akar az emberre omlani és nem 40 éves bútorok vannak benne. Ezzel arányosan a fizetések is jobbak?

Köszönöm a válaszokat!


2019. jún. 29. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Kezdetnek jobb, ha nem egy lakást bérelsz, hanem több valakivel közösen, ahol egy szoba a tiéd, a többi közös. Sokkal olcsóbb és ha normális(ak) lakótárs(ak), akkor még több elönye van.
2019. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha egyedül akarsz albérletbe költözni akkor min. 250 körül kell keresni. Ezt az összeget amúgy szint bármelyik multi megadja fehérgalléros pozícióban. Nyilván ilyesmi munkát keresel mérnökként, 2 év tapasztalattal.
2019. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

1.: Normális meló kell, normális fizuval.

2.: Attól, hogy BP.-en dolgozol, nem kell ott laknod. Agglomerációból bejárva is megoldható, és ott jelentősen olcsóbb a lakhatás. Gödöllőről kolléga 1 óra alatt bent van, Én BP.-en belül utazom, 2 átszállással ennyit!

2019. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Bérelj egy 2-3 hálós lakást, és a másik szobát(szobákat) add ki csajoknak.
2019. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Mérnökként aggódsz ezen?


Mérnökként nettó 300 alatt nem kéne kezdeni sehol.


Abból bőven kijön a lakbér meg minden egyéb.

2019. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, de ha te mérnökként 150ért dolgozol, akkor ritka nagy hülye vagy. Takarító is már húzza száját annyiért
2019. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Utolsó, ez a helyzet vidéken, nincs mit ezen szégyellnije, nekem a kezdőm ennyivel is kevesebb volt 1,5 éve.

Budapestre felkerülve sem feltétlenül lehet megkapni mérnök ként a nettó 300-t. Vannak akik feketével megadnak többet is és vannak akik pl cafeteriaval adnak netto 300 körül.


Kérdező, bérelj szobát, lehet nagyon jókat találni, 2-3 havi kaució is van de az a befektetett pénz hipp-hopp visszajön és még spórolni is jobban lehet Budapesten, mint vidéken.(én pl jelentősen többet félre tudtam tenni Bp-en, mint mamahotelben 1,5x annyit)

2019. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Saját albi 150plusz rezsi, kb 200ra jön ki, kaja, szórakozás, munkába járás drágább, mint vidéken, 350alatt szerintem piszoknehéz kijönni. Szobát bérelve jobbak az esélyek.


Mérnökként 300 alatt szerintem sem kellene dolgoznod.

2019. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen rossz a helyzet mérnökként akkor már hagyom is abba az egyetemet.

Én is úgy hallom mindenhol, hogy 300-350 alatt nemnagyon keresnek a mérnökök. Ennek ellenére ha még 200 alatt is keresnek, akkor gyakorlatilag nincs értelme energiát fektetni az egészbe.

2019. jún. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sajnos ahol élek nem tudok a szakmámban elhelyezkedni, jelenleg más munkakörben, irodában dolgozok. Ha meghallják hogy diplomám van, már úgy néznek rám mint a véres rongyra... Mindenhez túlképzett vagyok, a szakmámról (környezet mérnök) meg hírből se hallottak erre...


A szoba bérlés jó ötlet csak nekem van egy kistestű kiállítási kutyusom, akit viszont nem mernék idegenek között hagyni, nehogy ellopják vagy bármi... tőle nem szeretnék megválni.

2019. jún. 30. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!