Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mosótálas aranymosás legális?

Mosótálas aranymosás legális?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. Telkibányán patakban csak szórakozásból aranyat mosni mosótállal engedélyhez kötött? Tudom, hogy a fémkeresőzés nem ilyen egyszerű, de ez is kb. az a kategória, ezért kérdezem, hogy kell-e ehez valamilyen engedély, vagy csak úgy ki lehet próbálni?

2019. júl. 4. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Kipróbálod egy hétig és nem fogsz találni semmit, de ezért rengeteg földet megmozgattál, megéri ?

A mai Magyarországon már nagyon kevés helyen van arany, mindet kibányászták. Emlékezem szerint Telkibánya nem abba a kategóriába tartozik, ahol még található egy kevés.

2019. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kézi erővel végzett aranymosás, jegyzői engedéllyel végezhető tevékenység,és kb 3ezer Ft illetéket kell megfizetni 1 évre vonatkozóan, ennyi a díj. A kérelmet /pár mondat/ a helyi jegyzőnél kell benyújtani,és megszokták adni.

Ez a Duna felső Mo-i szakaszára(pl ÁCS/Ásványráró /Vének /Szap stb község) vonatkozik.


Telkibányán gondolom ugyanúgy érvényes a vonatkozó törvény,de szerintem ha te lemész tálazgatni 1-2 órát ,..a kutya nem fog veled foglalkozni.


Jah..hogy ebből nem fogsz meggazdagodni ,az 1000% holt tuti.

2019. júl. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem fogok meggazdagodni, erről nem is álmodoztam. És azt is tudom, hogy esélytelen 1-2 aranylapka találása is, de a keresés élménye miatt kérdeztem, mint szabadidős tevékenység. azért köszönöm. Lottón is gyakorlatilag esélytelen a főnyeremény, de sokan a játékélmény miatt csinálják ráadásul az még drágább is ;)
2019. júl. 6. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!