Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » NetPincér vagy Wolt futár legyek?

NetPincér vagy Wolt futár legyek?

Figyelt kérdés

A napokban határoztam el, hogy kipróbálom magamat futárként. Sosem futárkodtam még, valószínűleg robogóval mennék és egyébként diák vagyok.

Arra lennék kiváncsi, hogy melyik helyen lenne érdemesebb kipróbálni magamat és hogy hogy működik az egyéni vállalkozásos dolog.



2019. júl. 4. 18:59
 1/3 anonim válasza:
19%
Másik kategória?
2019. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Mindkettőt tudom ajánlani. A netpincért biciklivel, a woltot inkább motorral javaslom.

Legelterjedtebb a KATA egyéni vállalkozás,ami havi 50000ft, diákként 25000. Diákszövetkezeten keresztül is kipróbálhatod, azt akkor javasolják, ha csak nagyon keveset akarsz dolgozni. Nem kell tőle megijedni, egyszerű és a fizetéshez képest aprópénz. Ha segíthetek még, szólj! (Egy futár)

2019. szept. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Kicsit már régen írtad ki, de azért leírom a tapasztalatomat: mindkét cégnél van szerződésem, így gyakorlatilag azzal dolgozok, amelyikkel kedvem van az adott időben. Mindegyikben más jó.

Netpincér: pár órára is megéri (a fix óradíjak miatt), de leginkább bringával lehet jól keresni (mivel nem kapnak az autósok, motorosok többet, ráadásul mi bringások elvileg rövidebb címeket kapunk). Csak a Netpincérnél vannak zónák, így mondjuk egy esti 3-4 órára garantált, hogy kb a környékeden végzel, nem a város túlfelén. A Netpincérnél előre kell műszakot foglalni (de 2 nappal a műszak kezdete előtt ledobhatod magadról, illetve utána is feldobhatod cserére, egy másik futár elviheti ilyenkor, ezt gyakran sikerül sikeresen abszolválni). netpincérnél van KP forgalom a borravaló mellett is (max 15-20 ezer egyszerre)

Wolt: csak egész napra (és inkább 10-11, mint 8 órára) éri meg bringával, ugyanis a napi bónuszok aránytalanok (10 cím - 1000 Ft bónusz, 30 cím - 6000 Ft bónusz), ahhoz, hogy óránként 2500 körül legyél (ez is inkább hétvégén esélyes, amikor magasabbak a bónuszok), a Wolt-nál egyész nap nyomni kell, míg a Netpincérnél mindegy, hogy mennyit dolgozol, mert a fix címpénz mellé/helyett fix óradíj jár (zónafüggő). Woltnál robogósok, autósok magasabb napi bónuszt kapnak. A Woltnál kb abban a percben kezdesz dolgozni, amikor szeretnél, és akkor hagyod abba, amikor szeretnéd, de lehet előre is foglalni, ekkor van garantált alapdíj (amit ha a címpénzekből túlteljesítesz, értelemszerűen a többet kapod meg). Woltnál nincs kp-s rendelés, maximum jattot kapsz kp-ban.

2019. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!