Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nincs 8 órás munkarend?...

Miért nincs 8 órás munkarend? Miért főleg 9,10,12,13 órás munkarendek vannak? Ki bírja ezt?

Figyelt kérdés
Az egyszerű szakmákkal miért nincs normális munkrend? Azt látom, akár melyik területen keresek, hogy egész nap benn kell lenni. Ki bírja ezt csinálni? Heti 5 napban 12, 13 órázni? Normálisak ezek a munkaadók? Havi 200, 240 órázni? Ahol meg heti 4 nap van munkanap, ott meg a hétköznap legyél benn 13 órát, akár hogy számolom, akkor is minimum 200 óra jön ki 1 hónapra nettó 160-170 ezerért. Tiszta szánalmas az egész. Csilli, villi márkaboltok, irodaházak, stb. Szolgáltatás legyen precíz, de sz.ar pénzzel szúrják ki a dolgozók szemét. Tök mindegy miről van szó, lehet az vagyonőr, karbantartó, takarító, eladó, bármi 200 havi óraszám nélkül nincs munka, mi ez a robotoltatás? És csodálkoznak valóban azon, hogy a fiataloknak elmegy a kedvük az élettől is? Mikor lesz magánélet, hobbi? Csak a munka van kiégsz pillanatok alatt és semmi életkedved nem lesz. Hogy képzelik ezt és hogy lehet ezt bírni?

#munka #bér #robot #óraszámok
2019. júl. 5. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbb irodista 8-16 vagy 9-17-ig dolgozik.
2019. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Rossz helyen keresel
2019. júl. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De én nem az irodistákról beszélek, ők persze hogy 8 óráznak, de nekik van minimum 2 középfokú nyelvismeretük és e mellet diploma is elvárt, vagy ha nem diploma akkor valami számviteli dolog és elvárt, hogy gyakorlott is legyen, ha nincs protekció, benfentesség. Én a sima dolgozókról beszélek, a sofőrök is napi minimum 10 órákat tolnak le, elképesztő. Mondjon nekem valaki sima dolgozói munkát, ahol 8 ór van, mert a gyárakban is ha 8 órás akkor 3 műszakos, abba megint tönkre lehet menni pillanatok alatt, mert a szervezet nem erre van beállva. :/ Ahol kicsit jobb is a bér ott 12 óra van szintén váltott műszakban, egy hét nappal, egy éjjel, beledögl.esz idő előtt.
2019. júl. 5. 08:46
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Irodistaként 8 órázunk 8-16 ig. De nem az irodától függ hanem a cégtől, minden azon múlik FEHÉR, szürke, vagy fekete gazdaságba mész. Csak a fehérnél dolgozol 8 órát néha lehet ott is 12 órázni de az külön engedélye legálisan. Na most a minden féle b_zi kis bt meg kft nem fog bejelenteni rendesen tehát annyit dolgoztat amig össze nem esel félholtan. Köszöntlek a valóság....sivatgában.
2019. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudok róla utolsó hozzászóló. Nem ma kezdtem a munkát, jelenleg havi 240 órát tolok le és ezért kezdtem el keresgélni mást, mert ro.hadtul unom már az egészet. Érettségivel, 4 szakmával nem találok normális munkát, igaz a 4 szakmából 3 elavult, mert azt sem ma végeztem :/ Szívás az egész. Közel a 40 felé nincs kedvem újra szakmát vagy bármit tanulni, mert az OKJ-s képzések is csak pénzlehúzásról szólnak, nem adnak megfelelő tudást és gyakorlati lehetőséget sem, így megint csak új szakmával nem lehet elhelyezkedni, szakmai tapasztalat hiányában :/ Szép egy rendszer, több, mint 10 éve ezzel szívok.
2019. júl. 5. 09:20
 6/13 anonim ***** válasza:

Más a bent kell lenni és más a munkavégzés,én 8 órában dolgozok, viszont az ebédidő nem tartozik bele, szóval 8,5 órát vagyok bent. Ha a 9 órát meghaladná a munka időm, akkor legalább 2x20 perc pihenő jár, de számoljunk 1 órát, akkor 10 órát vagyok bent.

De dolgoztam olyan helyen is, ahol nem kellett a szünetet ledolgozni, ott tényleg csak 8 órát voltam.

2019. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem 1 OKJ-m van, és nincs nyelvismeretem. BP-en 240-et keresek heti 5 nap, 8 órában.

Férjem munkagépeket mos, szintén 8 órában, heti 5 nap, ő nettó 200-at keres BP agglomerációban. Oda elég volt a 8 általános végzettség (teljesen más szakmája van)


Szóval van bőven munka, nem kell 2 diploma, meg 3 nyelvvizsga, akkor is találni 8 órás melót bőven...

2019. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

1:

Irodában dolgozok programozóként. Még soha nem volt olyan munkahelyem, ahol 8-16 vagy 9-17 lett volna. Hivatalosan 9-18 a leggyakoribb, 1 óra nem fizetett ebédidővel, amit ha nem használsz ki sem nézik jó szemmel, ha 18 előtt elmész, főleg ha más amerikai irodával dolgozol együtt. De mindenütt elvárt a nem fizetett túlóra, van ahol hétvégén turnover munka is van időnként. De ha tudsz olyan multit ajánlani Budapesten, ahol ez másképp van, érdekelne.

2019. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gondolom kapcsolatokkal lehet találni. Amiket az álláshirdető oldalakon találni az mind ilyen, kb. 5 oldalt követek folyamatosan és az a vicc 1 hirdetés mind az 5 oldalon fenn van. A jobb helyeket betöltik kapásból, mert oda ottani dolgozó vagy a főnökség valakije juthat csak be, a többi továbbra is sz.op és keresgélhet a sz.ar kínálatok között. Kb. olyan ez, mint aki a kukában keresgél valami értékeset, ezek az álláshirdető oldalak is pont ilyenek, tele van szeméttel, néha ha akad valami jobb 500an jelentkeznek egyből rá 0,001% hogy felvegyenek...
2019. júl. 5. 11:47
 10/13 anonim ***** válasza:
A 12 munkaidő esetén nem heti 5 munkanappal kell számolni. Átlagban 4 nap munka, 3 nap szabad, de különböző elosztásban. A havi munkaidő ugyanannyi kell, hogy legyen, mintha napi 8-9 órában dolgoznál. Ha ezt meghaladja, akkor túlórát kell fizetni.
2019. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!