Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hajós munka tapasztalatok?

Hajós munka tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ha valaki volt már, az leírná a véleményét? Van szabadidő, ki tudod magad pihenni? Folyami vagy óceánjáróra érdemes inkább menni? Mennyibe kerül ha bele vágok? Mennyi a fizetés? Milyen kockázatai vannak? Nagyon vívódok hogy megyek Travisioba, de ha már úgy is messze a családtól akkor talán jobban megéri a hajó..

2019. júl. 6. 12:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy 22/L vagyok.
2019. júl. 6. 12:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár én nem voltam, de sokat kérdezősködtem és utána jártam mert engem is érdekel. Nekem egytől egyig mindenki azt mondja, hogy nehéz és megterhelő munka. Hajón nincs szabadnap, és ha lejárt az x óra, akkor is lehet még maradni kell tovább. Egy huzamban 4-6 hónap így elég kimerítő lehet lelkileg és fizikailag is. A szobád egy kicsi kabin, egy másik akárkivel. Szóval magán/intimszférád sincs. A fizu jó, persze de a kérdés hogy neked megéri-e.

Te amúgy melyik társaságot nézted? És folyami vagy óceánjáró érdekel inkább?

2019. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2019. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Óceán járón a legtöbb a fizu. De sokáig távol vagy.


Ha lány vagy és bevállalósabb akkor meg is duplázhatod a fizut, haverom lány ismerőse volt, hogy 3 milliót összeszedett egy hónapban a "borravalóval" együtt, alapból 1,2 millió volt a fizuja, a többiért megdolgozott más módon. Egyébként a munkáltató ezt nem kérte, sőt nem is tudott róla elmondásuk szerint.


De nyílván erre nem mindenki vevő, alapjáraton is jó a fizetés nagyon.


Minél messzebbre és minél nagyobb utakra mész azzal arányosan nő a fizetés. Ha csak helyben dolgozol és nem hosszú utakra akkor sima átlag fizetés van.

2019. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenképp az oceanjaro. Ugy vagyok vele, hogy ha mar megyek, ugy sem vagyok itthon, ugy sem jovok haza, akkor nem mindegy, ha napi 1-2 oraval tobbet dolgozok, de tobb helyre jutok el, és több a fizetésem.. dolgoztam már Olaszországban 4 hónapot, ugyan olyan munka beosztással, a különbség csak az volt, hogy ott volt heti 1x, hogy az esti műszakba nem kellett hogy be menjek. Szóval azt bírtam, az elekén elég nehezen, de onnan vannak a legjobb emlékeim, nagyon hiányzik az ilyen izgalom, az új emberek, a kemény munka ami után úgy alszol mint a tej. De oda nem akarok, mert ott csak egy két helyet tudok meg nézni, hajóval meg világot járni :)

Hogy szedett össze 3 milliót??

2019. aug. 5. 08:39
 6/6 Mellynda87 válasza:

Szia! Én dolgoztam folyami hajón. Nem egyszerű.Stresszes meg néha reggeltől estig kell dolgozni, főleg váltás napokon,de én összessègèben szerettem. Van jó is benne. Főleg amikor olyan helyeken jársz ahol még nem voltál, szinte mondennap máshol vagy...

Ahol én voltam, ennél a társaságnál van heti 1 szabadnap. Meg mindennap napközben 2-4 óra szünet. Szóval ez idő alatt azt csinalsz amit akarsz.

Most én is óceánjáróra készülök, mert régóta álmodozom róla. Sokszor olvasom, hogy nehezebb mint folyamin, de ez is nagyon megosztó. Van ismerősöm aki dolgozott folyamin és óceánjáron is, és utóbbit sokkal jobban kedveli. De ezt szerintem ki kell tapasztalni, és nem feladni ha az egyik társaságnál nem jön össze.

Én sok sikert kívánok neked, ha bármi kérdésed lenne írhasz üzenetet :)

2019. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!