Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen úton válhatok szállodai...

Milyen úton válhatok szállodaigazgatóvá/tulajdonossá? (Nagy szállodaláncok, és kisebb szállodák is érdekelnek)

Figyelt kérdés

Tudom nem teljesen ugyanaz a kettő. A lényeg, hogy hogyan lehetek az évek alatt szépen lassan ilyen végzettsèggel nagyfőnök a szállodaiparban?

Persze van, akinek van pénze, vesz egyet, felújítja és csinálja. De ha valakinek nem adatott meg a sok pénz, akkor mit kell tennie hogy előbb-utóbb oda jusson arra a szintre? Van egyáltalán mód hétköznapi emberként mondjuk tagja lenni valami menő szállodaláncnak vagy a gyerek örökli a pozíciót?

Végzettség megvan, de pályakezdőként még nem annyira állt össze a kép, hogy mi a helyes útvonal odáig a szakmában.

Tudom, hogy nem 2 év se 8 mondjuk, hanem legalább 20 év. Azért is idős minden ilyen nagykutya a szakmában. Ha elkezdek dolgozni egy szállodában, akkor van esély mindig feljebb és feljebb jutni, de van egy pont, ahol megáll a dolog és onnan nincs tovább? Nem a szükséges papírok, engedélyek érdekelnek. Az ember ezeket megcsinálja, főleg ha ebben dolgozik fog hozzá érteni milyen engedély stb kell. Inkább a lehetőség esélye érdekel annak, hogy ha pl. nyílik egy új Marriott hotel valahol, akkor mi alapján lesz valaki annak az igazgatója, a nagy főnök röviden. Vagy jobban megéri gyűjtögetni egy saját kis szállodára, aztán lesz ami lesz, de legalább az enyém?



2019. júl. 7. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Elárulom, hogy a vézettség nem is olyan fontos ezen a területen. Ismerek én több szállodaigazgatót is egyszerű érettségivel. Alapvetően 2 módja van a dolognak:


1: A hagyományos módon. Ha van iparág, amire igaz, hogy végig kell járni a szamárlétrát akkor az a szállodaipar. Végigjárni a létrát akár 15-20 évbe is beletelhet. Mondjuk elhelyezkedsz bell boyként, utána pár év és lehetsz recepciós, ezután front office manager, ezután értékesítési manager, ezután szállodaigazgatóhelyettes, és ezután lehetsz szállodigazgató. Amit most leírtam az csak egy útvonal a célodhoz, van több is. Nem akarlak téged elkeseríteni de azokból a személyekből akik turizmuson végeznek, mindössze elenyésző hányaduk lesz szállodaigazgató. Ráadásul halkan súgom meg, hogy a magyarországi fizetések elég rosszak ahhoz képest, hogy mennyi felelősséggel jár egy szállodát vezetni.


2: Ez a gyakoribb idehaza. Kihalásos alapon: Anyuka-Apuka ráhagyja a szállodát a csemetére, tehát családon belül marad. Haveri alapon: Szerintem ezt nem kell magyaráznom.

2019. júl. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!