Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon a munkaerőpiac...

Magyarországon a munkaerőpiac miért ilyen "gagyi"?

Figyelt kérdés

Legalábbis, Németországéhoz képest az.


A bátyám, 2012-ben ment ki oda, gazdasági bsc diplomával került ki és egyből kifejezetten jó munkahelye volt.Olyan, ami ott teljesen magától értetődő egy szellemi munkakörben vagyis, rugalmas munkaidő , feljebbjutási lehetőségek, gyümölcsnap, sok céges program.

Illetve, erős szakszervezet.


Azóta, tanult Németországban is egyetemen az MSC-t ott végezte el.Ha akarna évente válthatna állást, annyi a lehetőség ott.

A pénzről meg ne is beszéljünk, nagyon jó helyekre jár nyaralni, 2 éves BMW-vel jár és szép lakást bérel.



Én meg mérnök vagyok, hiába van átlag feletti fizetésem, úgy érzem nem jutok belőle sehova.

Bérelt panellakás, 10 éves Skoda.



Az a bajom,hogy kevés a mérnöki munka Magyarországon, ami fizet is.

A budapesti munkaerőpiac is "gagyi", vidéken meg kb nem léteznek normális szellemi munkakörök, ahol a fejecskédet is kell használni.

Kivéve, közszférás munkahelyek.



Előző munkahelyemen, meg azt mondta a vezetőnk, hogy, aki szakszervezetet mer alapítani, azt kirúgja.

Egyébként német cég volt az is.



Állást váltani sem könnyű, mivel a lehetőségek száma nem olyan sok.


2019. júl. 13. 14:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Semmi baj a magyar munkaerőpiaccal, csak te nem vagy olyan élelmes, mint a bátyád. Szerintem legalábbis nem kell ragozni, hogy mennyire nem általános, hogy valaki magyar gazdasági alapdiplomával kap végzettségének megfelelő állást Németországban.
2019. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg a te hozzáállásod a gagyi, és nagyon-nagyon gáz.

Ha ennyire nem jó itt, akkor miért nem mész a bátyád után? Nincs olyan messze, pár óra alatt hazajutsz anyuékhoz a zsír új bömössel, ha baj van.


Számomra gusztustalan, amikor ilyen lekicsinylő módon nyilatkoznak a kis pesti okoskák a vidékről, hogy itt nincs értelmes munka.

Nincs hát, itt nincsenek gyárak meg cégek meg senki nem használja az agyát, itt csak a fődet túrjuk, meg az orrunkat.


Érdekes amúgy, hogy a gyakorin már mindenki mérnök. Épp egy másik kérdésnél olvastam pár perce, hogy azért nem adják meg a kért bérigényt, mert túl sok a mérnök. Sokan vagytok, na, miért fizetne többet bárki, ha kevesebbért is elvégzik a munkát?

És tessék, a munkáltató is egy olyan valaki, aki használja a fejecskéjét, és ésszel vesz fel mérnököt. Nem fog feleslegesen milliókat kifizetni.

2019. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Kedves második,


nem szeretem a német nyelvet.A testvérem, meg mindig nagyon jó volt benne.


Eredetileg vidéki voltam, onnan tudom,hogy ott alig-alig van értelmes szellemi munka.

Nyilván vannak ott gyárak, cégek, de fizetések azok nincsenek normálisak, a lehetőségek meg csekélyek.


Vidéken, nem tudod munkavállalóként "versenyeztetni" a munkavállalókat.

Például keresel 20 forintot, keveselled, elmész másik céghez interjúra, benyögsz 35 forintot, bólogatnak.Az ajánlatodat elviszed a munkahelyedre és megkérdezed, "tudsz-e 35 forintot" fizetni.

Ha nemleges választ kapsz, akkor veszed a kalapod.


Vidéken ilyen nincs, mivel kevés az ilyen pozíció, nincs verseny, a bérek a 90-es években ragadtak

2019. júl. 13. 15:06
 4/23 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem igaz.

Divat ezt mondani, de csak a pestiek gondolják így.

Debreceni vagyok, van lehetőség, diplomásoknak is.

Rengeteg nagyvállalat van, irodaházakkal, multik, stb.

Épülnek egymás hegyére-hátára az ipari parkok, jönnek az új gyárak, amik nem csak gyártósori operátorokat keresnek.

És a béreket sem a béka shegge alatt tartják, hanem olyan jó béreket ajánlanak, hogy elszipkázzák a munkavállalkókat a jelenlegi helyekről.

Van verseny, van munka, és ne hidd, hogy minimálbért keres mindenki vidéken.

Ez nagyon korlátolt gondolkodásra vallana.

2019. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom en gazdasagi bsc utan szinten ilyen hrlyre kerultem, most uj bmw vel jarok es szep a sajat lakasom itt magyarorazagon
2019. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Nézzük csak. Az átlag mérnöki fizu 5-6 év után 600 nettó, tehát 3 évesen ennyit keresel. Ha ennél kevesebbet és nem váltasz - akkor tényleg buta vagy. Nyilván megkeresik néhol a másfél millát, de ahhoz szerencse is kell. Nézzük inkább az átlagot.

600 nettóból elköltesz 300-at legalább albérletre kajára és ugye maga a munka is pénzbe kerül - utazás, ebéd, stb.

Tehát havi 300-ból kéne oda eljutni h legyen egy legalább 2 szobás lakásod meg egy kocsid, ami alsó hangon 40 millió. Ez azt jelenti h 11 évig kell spórolnod. Igen, ez nagyon sok. Ha kimész külföldre ezt 2-3 év alatt félrerakod (úgy h ott ugyanúgy albiban laksz).


Állást váltani viszont könnyű, mert óriási munkaerőhiány van, csak ki kell hagyni a képletből a HR-eseket, recruitereket, akik nem jók semmire, sőt, igazából miattuk ilyen rossz a munkaerőpiac!


Mint írtam váltani könnyű csak hát nem biztos h jobb lesz. Az összes cég maradi és kihasználja a dolgozókat, a rugalmasság 0 a vezetők f . szfejek. A HR-esek öntik az olajat a tűzre hiszen ők annyira képzetlenek h nem értik h miért nincs kedve egy diplomásnak 300 nettóért egy olyan helyen dolgozni ahol üvölt a főnök ha nem vagy bent 8-ra.


Egyébként a szakszervezetről meg annyit h a magyar nép birkanép nem véletlenül nincs semmilyen szakszervezetünk, és sztrájk sincs soha... De ezért ne a világot okold hanem saját magadat, magunkat!

Ha szakszervezetet meg sztrájkot akarsz irány Franciaország Spanyolország v Anglia. Ott van bátorság az emberekben. Franciaországban már kiharcolták a 35 órás munkahetet, itt nálunk a 600 órás ingyen túlóra törvény elleni sztrájk is meghiúsult.

2019. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

Megélni havi 300?

Ingatlant venni alsó hangon 40 millió?


Ne legyünk már ennyire ostobák, könyörgöm!


Én nettó 200-250-et keresek, és lazán teszek félre belőle, pedig 55 ezer a lakáshitelem, és igazán mindent megveszek, meg minden nap kaját rendelek, de ruháknak sem nézem az árát.


Azzal is kéne számolni, hogy az ember alapvetően nem egyedül él és nem egyedül fog majd házat/lakást venni, így minden felelőzik.

Albiban sem jellemzően egyedül élnek ezek a jól kereső mérnökurak, hanem van egy barátnőjük vagy feleségük, nem?

Akkor havi 600 a megélhetés, és 80 millió egy lakás?

Aki ezt írta, az max 16 éves, és még semmi élettapasztalata nincs.

És feltétlenül belvárosi luxuslakás kell?


Kedves családi ház 20 millió körül, ja nem gyalog mész a melóba, ez igaz, de ne mondjunk már ekkora baromságot, hogy alsó hangon 40...

Meg ma olyan hitelt kapsz, hogy utánad dobják, vállalsz gyereket, máris minden lecsökken, közel sem kell 40 millió, hogy legyen egy álomlakásod.

De 300at sem kell kiadni a megélhetésre.

Persze lehet minden nap étteremben enni meg minden fesztiválon otthagyni százezreket, ez is egy életforma.

Az albi meg nem egy szoba kerül 150-be, hanem egy komplett lakás, de ha már 2 vagy 3 szoba van, akkor ott a csajod vagy a lakótársa(i)d, akkor megh már nem 150et fizetsz, hanem csak 50et vagy 75-öt, szóval ne túlozzunk már...

2019. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

"Kedves családi ház 20 millió körül, ja nem gyalog mész a melóba, ez igaz, de ne mondjunk már ekkora baromságot, hogy alsó hangon 40..."


Nagyon érdekelne, hogy mondjuk Budapesten hol veszel családi házat 20-ból, ha már a 40 millió is a kínálat alja inkább.

És ja, a mérnökúr nem fog egy vidéki kisvárosban 600-at kapni kézhez, szóval ott már hiába lenne elég neki a 20 milliós kertes ház, arra ugyan úgy nem lesz pénze. (Vagy hát nyilván lesz: hitellel.)

2019. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
49%

1. Nem csak Budapesten vannak ám mérnökök!

2. De igen, képzeld, vidéken is lehet ennyit keresni, ez nem egy elképzelhetetlen fizetés ma már!


Termelés, autógyárak, multik, ipari parkok ma már minden megyében vannak!

Attól, hogy a kétkezi munkát melósok végzik, még ott is vannak fejesek meg mérnökök meg mindenféle fejlesztő, nem kell minden dolognak a fővárosban történnie, mert semmi nem indokolja!

Szerinted ezek a nagy cégek hülyék?

Nem települnek a fővárosba, mert hely sincs, és a munkaerőre is többet kéne kifizetni, mert a pestiek úgy vannak vele, hogy nekik valamiért több jár, de sokszor csak a szájuk jár.

Semmivel sem tud minőségibb munkát végezni egy budapesti mérnök, mint egy debreceni!


3. Mint írtam, nem a belvárosban kell nézelődni. Erre próbáltam utalni azzal, hogy talán nem gyalog mész be.

Kicsit autókázol, semmi bajod nem lesz, de amúgy a tömegközlekedéssel sem!

Az unokatestvérem 13 millióért vett egy felújítandó házat az agglomerációban. Nem mondom, hogy nem költött rá, de szerintem így is 20 körül kihozta, meg legalább a saját ízlése benne minden.


Amúgy meg veszel 40 millióért egy házat/lakást.

De ti ott ugráltok, mert azt hiszitek, hogy nem vagytok megfizetve, a másik munkahely meg mondjuk 3 kerülettel odébb lesz.

Kicsit próbálj már gondolkozni... látom nem egyszerű.

Többet fogsz állni a dugóban, míg átvergődsz egyik kerületből a másikba, mint a fent említett unokatestvérem, aki 30 km-t levezet 20-30 perc alatt. És még élvezi is. Ja, meg jó levegőn lakik, nem lát bele a szomszéd a szájába, és a gyerekeinek lesz saját mászókájuk a kertben, meg esetleg saját medence, míg az 5. kerületben a 40 fokban fogtok megdögleni.

Persze tök jó a belvárosi lakás, amíg minden este le akarsz menni sörözni, meg minden hétvégén félájultra iszod magad.

Ha 25 éves vagy és most estél ki az egyetemről, akkor elhiszem, hogy ez az álomélet, és rendben is van.

De ez max pár év. Utána már nem ez lesz a prioritás, még ha nem is hiszed el.

Nem fog már vonzani az állandó nyüzsgés, és nem akarsz majd belvárosban élni, mert hiába szeretnél pihenni, állandó lesz a zaj és a büdös, de nem tudsz majd hova menekülni. Közben ki tudja, mi történik, a 40 milliós lakást lehet nem tudod majd 30-ért sem eladni, közben ha hiteled is van, max azt tudod kifizetni, de nem marad, amiből máshol másikat vegyél. Szóval jól át kell ezt gondolni, nem 1-2 évre veszel lakást.

A lakás kicsit tovább tart az ember életében, mint a munkahely, de sokan nem tudnak távlatokban gondolkozni.

2019. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Volt ebben az egész rizsában egy kulcsmondat: hogy te azért nem mentél, mert nem szereted a német nyelvet.


Ízlelgessük ezt egy kicsit.


Szerinted a nyugati német határnál vége a világnak, és aki odaér, leesik a széléről?

Másrészt nem szeretni kell, csak beszélni.

2019. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!