Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy leheg az, hogy a szakács...

Hogy leheg az, hogy a szakács tanfolyamra én nem kerültem be?

Figyelt kérdés

A munkaügyitől voltam tesztet írni, ma mondták, hogy nem sikerült. 8 általánoshoz volt kötve és tele volt a terem romával. Akkor egy roma most okosabb, mint én?

Vagy most ez hogy van?

Olyan kérdések voltak, hogy miért kell kezet mosni főzés előtt? Pl..

Keresd meg melyik mértékegység lehet még jó a fentihez. Párosítsd: liter tej, kg gyümölcs.

Na most én totál el vagyok keseredve, 4 éve főzök itthon gyakran tartunk vendégségeket mondtam is a nőnek, hogy minden ételt megfőztem már (főleg magyar recepteket, ritkán halat

stb) csak papírt szeretnék a tudásomról. És nem.. most jobb az, ha egy ci-ányt felvesznek? Ő fog majd egy nívós étteremben főzni? Le se tudja rakni a vizsgát volt olyan, akinek más töltötte ki a jelentkezési lapot!

Ez vicc..vagy érettségivel és 2 okjvel túlképzett vagyok? Korábban eladóként dolgoztam, de nem tudok visszamenni. Meg miért ilyen hülye teszt kell? Bevittem volna neki a múltkoti stefánia szeletemet egyből bekerültem volna. Csalódott vagyok kissé így sincs sok lehetőségem anyukaként. :/


2019. júl. 16. 14:43
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
lehet*
2019. júl. 16. 14:43
 2/30 A kérdező kommentje:

múltkori*

Bocs a hibákért, telefonról nem jó írni!

2019. júl. 16. 14:45
 3/30 anonim ***** válasza:
46%

Biztosan nem voltak jobbak nálad, viszont neked nincsen szükséged erre a tanfolyamra. Van érettségid és két! OKJ végzettséged.

Inkább azokat preferálják, akiknek valóban ez az egyetlen lehetőségük arra, hogy el tudjanak helyezkedni.

Megmondom őszintén nekem jobban tetszik az, hogy az általam fizetett adóforintokból azokat támogatják, akinek szüksége van rá, és nem azokat, akiknek ez csak egy újabb okj és a büdös életben nem fogják használni, ugyanúgy, mint a már meglévő végzettségeket.

2019. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy a többiek közül kinek sikerült? Lehet, nekik sem sikerült.

És igen, lehet az is baj, hogy van 2 OKJ-d, így Te már képzett vagy, nekik meg 8 általánossal kell a képzés - ki tudja...

Én a helyedben mások hibáztatása helyett inkább elkérném a tesztet és megnézném, hogy mi nem sikerült?

2019. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Nekem tényleg jó lett volna a papír sajnos ezzel a kettővel kitörölhetem :@

Gyerek mellett.

Egyszerűen nincs olyan lehetőség, hogy tudjam hozni-vinni a gyereket mellette (az apukája rendőr, tehát ő csak a pihenőnapjain ér rá).

És ott a védett státusz plusz a keresetpótló juttatás is jó lett volna.

Sajnos csak telefonon beszéltem velük.

2019. júl. 16. 15:02
 6/30 A kérdező kommentje:

Hiába dolgoztam eladóként, meghallják, hogy gyerek van és nem vesznek fel.. a multiknál több 100x próbálkoztam.

A helyi coopba meg nincs felvétel. Ezért is jó lett volna a szakàcs, újabb irányba tudtam volna keresgélni.

2019. júl. 16. 15:04
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem akarlak elkeseríteni, de gyerek mellett szakácsként még inkább nem találnál munkát.

A szakács jellemzően nem 8-16-ig dolgozik, hanem napi 12 órákat, mindezt mondjuk napi 2-4 órára bejelentve.

Szóval inkább másfelé keresgélj és ne bánd, hogy nem vettek fel.

2019. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Oké..

:/

Esetleg legközelebb szoc gondozó és ápoló képzés?

2019. júl. 16. 15:08
 9/30 A kérdező kommentje:

Azt megéri gyerek mellett?

Ilyet is szokott indítani a munkaügyi.

2019. júl. 16. 15:08
 10/30 anonim ***** válasza:
Így van, szakácsnak lenni nem gyerekbarát munka, az tuti biztos.
2019. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!