Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy leheg az, hogy a szakács...

Hogy leheg az, hogy a szakács tanfolyamra én nem kerültem be?

Figyelt kérdés

A munkaügyitől voltam tesztet írni, ma mondták, hogy nem sikerült. 8 általánoshoz volt kötve és tele volt a terem romával. Akkor egy roma most okosabb, mint én?

Vagy most ez hogy van?

Olyan kérdések voltak, hogy miért kell kezet mosni főzés előtt? Pl..

Keresd meg melyik mértékegység lehet még jó a fentihez. Párosítsd: liter tej, kg gyümölcs.

Na most én totál el vagyok keseredve, 4 éve főzök itthon gyakran tartunk vendégségeket mondtam is a nőnek, hogy minden ételt megfőztem már (főleg magyar recepteket, ritkán halat

stb) csak papírt szeretnék a tudásomról. És nem.. most jobb az, ha egy ci-ányt felvesznek? Ő fog majd egy nívós étteremben főzni? Le se tudja rakni a vizsgát volt olyan, akinek más töltötte ki a jelentkezési lapot!

Ez vicc..vagy érettségivel és 2 okjvel túlképzett vagyok? Korábban eladóként dolgoztam, de nem tudok visszamenni. Meg miért ilyen hülye teszt kell? Bevittem volna neki a múltkoti stefánia szeletemet egyből bekerültem volna. Csalódott vagyok kissé így sincs sok lehetőségem anyukaként. :/


2019. júl. 16. 14:43
1 2 3
 11/30 Mihago ***** válasza:
31%

Há' idefiggyejjé te rászistá gádzsó! Há' a rák rúgja rá a vesédre az ajtót! Hogy mersz beszóni a felsőbbrendű fajnak?! Csicska leszel, he! Járjál úgy, mint a csillár, lógjál is meg égjél is!


Amúgy igen, túlképzett vagy és túl fehér. A cigányokat mindig is tolták előre. Nem mintha bármi értelme lett volna.

2019. júl. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Sosem értettem ezt a "meghallják, hogy gyerek van" dumát. Nem kell megmondani, és olyan munkaerőnek kell lenni, mintha nem lenne gyereked, ez van.
2019. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Igen, a szoc. gondozó és ápoló jobb lenne, mert az már sokkal inkább végezhető normál munkaidőben.
2019. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem sikerült a szerinted könnyű teszt. De azért legalább cigányozhattal egy jót. "Gratulalok" Ha neked se megy a teszt, vissza vehetnél az arcodból.
2019. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
34%
Jah, a szoc gondozó felvételin biztos fogják díjazni a cigányozást...
2019. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, az itt a gond, hogy nem voltál benn a CÉLCSOPORTBAN!

Ami jellemzően alacsony végzettségű, 50 feletti, tartósan munkanélküli embereket céloz meg.


Neked vannak végzettségeid.

OKj-ket saját magad finanszíroztad?

Vagy munkaügyin keresztül?

2019. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
58%

Egyértelműen nem arról van szó, hogy neked nem sikerült, hanem inkább mindenkinek sikerült.

Más szempontok alapján választottak, itt a teszt csak kamu volt, hogy legyen mire fogni.

Akármilyen iskolázatlan egy cgány ( korábbi hozzászólónak: ez nem volt rasszizmus és a kérdező rhadzul nem cgányozott, nem bántotta őket), akkor is tudja, hogy a tejet meg a gyümölcsöt miben mérik.

Lehet nem tudja a váltószámokat, de én még soha nem hallottam semmilyen buta embertől a Tescoban, hogy "vegyíl mán egy liter krumplit, ásszony!"


Egyértelmű, hogy azokat választották, akiknek nincs végzettségük. Szerintem ha jobban átgondolod, te is ezt tetted volna. Ha az illető tényleg akar dolgozni, és nem olyan ostoba, mint a föld, akkor el fog tudni helyezkedni, mert egy kifőzdében vagy étteremben vagy egy kis pizzériában te nem látod a szakácsot, amikor vendégként betérsz. Szóval semmi hátránya nem származik a helynek abból, ha a szakács cgány.


Azt meg leírták előttem, hogy ezzel még rosszabbul járnál, gyerek mellett. Az éttermek vajon hogy vannak nyitva? Tudtommal nem 7-től 3-ig, hanem inkább déltől késő estig.

Persze szakács kell egy iskolába is meg egy irodaházba, de nem hiszem, hogy oda olyat választanak, akinek még nincs tapasztalata. Az otthoni főzőcskézés nem sorolható ide, azt kb minden ember tudja, de a nagyüzemi főzés 200 emberre, az más.


Az meg egyenesen baromság, hogy úgy kell bárhová menni, hogy nem mondod el a gyereked létezését.

Bár nekem nincs gyerekem, de a nyakamat rá, hogy aki ezt az idióta tanácsot adta, neki sincs.

A gyerek beteg szokott lenni, és akkor táppénzre kell vele menni. Ez 98%-ban a nő táppénzes állományát jelenti, nem a férfiét. A táppénzre igazolást pedig a gyerekorvos ad, szóval egyből kiderülne.

Jó eséllyel a próbaidő alatt, főleg kisgyereknél.

Én munkáltatóként páros lábbal rúgnám ki azt a próbaidő során, aki nem volt őszinte, és egy ilyen fontos dolgot elhallgat.

Sokszor kell értemenni, mert fáj a hasa vagy lázas. Lehet másnapra semmi baja, de neked el kell menni a munkahelyedről, mit mondasz, hova mész?

Meg - ember, gondolkozz már! - adókedvezményt nem vennél igénybe a gyereked után? szerinted hova kell leadni a papírokat? Okoska, látszik, hogy még munkaviszonyod se nagyon volt, nem hogy gyereked!

Nagyon sok munkahely ad beiskolázási támogatást, vagy Mikulás-csomagot, üdülési lehetőséget, stb.

Ezekről mondjon le, és titkolja, hogy gyereke van? Mikor egyre több a családbarát munkahely? Isten barma...

2019. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"Meg - ember, gondolkozz már! - adókedvezményt nem vennél igénybe a gyereked után?"


Én se értem minek titkolni. De egyébként ez a része megoldható. Egyrészt kérheti az adókedvezményt 100% az apuka másrészt kérhetik egyben éves bevallásban utólag.

2019. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Egyszer én is jelentkeztem képzésre a munkaügyin keresztül. Igaz ott érettségi volt a beugró. Én írtam a második legjobb tesztet, de nem vettek fel, az ügyintéző azt mondta nem vagyok szociálisan elég hátrányos.

Szoc. gondozónak csak akkor menj, ha nem okoz gondot idegen emberek ellátása és elég kemény vagy lelkileg. Mert sokszor a gondozottak bunkók és lekezelők, aztán idővel megkedvelnek. Viszont szeretik csicskáztatni az embert. Szóval keresett szakma, de egyben kemény is.

2019. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%

1: Elég ciki ha nem tudod az alapvető mértékegységeket. Sokan azt hiszik, hogy a szakács csak főz és kész. Hát nem... Sokszor ő suerzi be az alapanyagokat és neki kell elszámolni az anyagköltségeket. Ráadásul érteni kell a menü összeállításához is.


2: Szerintem kevés olyan anti családbarát állás van mint a vendéglátós állások. Ezek tipikusan olyan munkák amik mellett nemhogy gyereked nem lehet de életed sem.

2019. júl. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!