Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van piacképesség...

Mi értelme van piacképesség alapján diplomát választani, ha elvileg egy SSC-be bármilyen papírral felvennének?

Figyelt kérdés

Sokan mondják,hogy egyetem alatt rájöttek,hogy nem tetszik nekik a pálya,amit választottak,szóval inkább elmennek egy SSC-be,mert oda csak azt nézik,hogy a papírod meglegyen.

Akkor nekem miért kéne egy jól fizető,piacképes alapszakot választanom,pl pénzügy számvitelt,ha tanulhatnék helyette politikatudományokat is?Egy SSC-hez az is jó lenne.



2019. júl. 16. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Örökké nem dolgozhatsz SSC-ben, gondolod, hogy 50 évesen is felvennének, ha valamiért éppen akkor kéne váltanod?
2019. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Igen, bmely diploma jó+ min. 2 nyelv felsőfokú ismerete.


40 éves korodig lehetsz is SSC-ben, utána viszont a multik kivetnek magukból...

2019. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
SSC a legalja, oda csak az megy, aki sehova máshova nem kellett, be nem tenném a lábam ilyen céghez.
2019. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert általában nem egy SSC a cél, ez inkább akkor jó ha valamiért nem tudsz a szakmádban elhelyezkedni.
2019. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudok olyan emberről, akinek életcélja egész életében SSC-ben dolgozni.
2019. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne 40 felett SSCben dolgozni? Csak addigra nem ártana már beletanulni valamibe. Csak azokat veti ki a rendszer, akik nem hajlandóak tanulni, nem nyitottak az újdonságokra.


Kérdező, ha eleve egy SSC a cél, akkor nem is kell egyetemre menni, ha beszéled a nyelveket, fel fognak venni érettségivel is. Van munkatársam, akinek csak érettségije van, és 400nettó felett keres. Amúgy a pénzügy pont az, amit megéri akkor is megcsinálni, ha SSCben akarsz dolgozni, mert az kb 200br különbség fizetésben.

2019. júl. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj az SSC-vel, én 40 évesen is ilyen helyen dolgozom, már több, mint 10 éve, és nem is szeretnék már nagyon máshol. Jók a körülmények, fizetés, extrák, és a munka sem megerőltető. Persze érteni kell hozzá.
2019. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én nekem nem az SSC a célom és pont hogy nem pénzügyre mennék.

Csak engem olyan büfészakok érdekelnek,politológia,társadalomtudományi szakok stb amivel nem nagyon vennének fel sehova sem dolgozni

Azért gondoltam csak az SSC-t,hogy ne kelljen pénzügyre vagy ilyesmire mennem,hanem olyat tanulhassak ami érdekel

2019. júl. 17. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Megteheted, hogy tanulod, ami érdekel, aztán egész életedben soha többet nem foglalkozol vele, de ha már ezt így előre tudod, akkor miért nem keresel olyat, ami piacképes és érdekel is?
2019. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom hova menjek

Közigazgatásszervező vagy államtudományi szak mennyire lenne piacképes?Közszférába nem érdemes menni.A politológiával meg sehova se vennének fel.

Jogira meg nem lenne elég pontom

2019. júl. 17. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!