Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató kommunikál akármily...

Munkáltató kommunikál akármilyen szinten más cégekkel/konkurenciával?

Figyelt kérdés

A városban, ahol élek, több ugyanabban a munkakörben tevékenykedő cég is van. Nagyon sok esetben előfordult, és szokás is, hogy magasabb fizetés miatt egyik cégtől a másikhoz mennek a dolgozók (szellemi dolgozókról lévén szó).


Ezért arra gondoltam, hogy mi van akkor, ha avval állok a felettesem elé, hogy megkeresett a konkurens cég (de igazából nem), és állást ajánlottak, X összeggel többet, mint a jelenlegi fizetésem. Tehát választás elé áll a cégem. Kifizetik azt az összeget ők, amit "ajánlott" a konkurens, vagy elmegyek a cégtől. (rosszabb esetben nem fizetik ki, és maradok a cégnél, mert "nekem itt már jó")


A kérdés az, hogy kommunikál a két cég egymással, és visszatudja követni azt, hogy igazából semmiféle megkeresés nem volt?



2019. júl. 16. 18:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
27%
Ki vágnak csak ugy, zorogaz
2019. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
82%

"Tehát választás elé áll a cégem. Kifizetik azt az összeget ők, amit "ajánlott" a konkurens, vagy elmegyek a cégtől. (rosszabb esetben nem fizetik ki, és maradok a cégnél, mert "nekem itt már jó")"



Ami a legelképzelhetőbb, hogy (amennyiben nem vagy valami pótolhatatlan nagy koponya) a céget azt mondja, hogy menj bátran, de ha nem mégy akkor meg felmondanak (vagy nem mondanak fel rögtön de már most elkezdik keresni az utódodat és akkor mondanak fel amikor megtalálták).


Ráadásul a hazugság is kiderülhet, és akkor könnyen lehet, hogy még a konkurenciánál is tiltólistára kerülsz.

2019. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!