Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő le nem töltése...

Felmondási idő le nem töltése az erre az időre járó bér kifizetésével mindig egy opció amely ellen a cég semmit se tehet? Ha fizetek nem kell bemennem 1 napra?

Figyelt kérdés

Felmondást tervezek még nem adtam be. Kértem mentsenek fel a felmondási idő alól, hagyjuk egymást a fenébe, beadom a papírt és csá, mit húzzuk a dolgot.

Nem mennek bele, azt mondták ha nem járok be felmondási idő alatt, a cég követelheti a felmondási időre járó bért.

De ez egyben azt is jelenti hogy ez egy biztos opció számomra? hogy fizetek és nem kell bemenni többet? Vagyis ha maholnap berongyolok a főnökhöz egy borítékkal hogy itt az1 havi bér add ki a papírokat és cső többet be se jövök akkor ennek eleget kell tennie?


Hiszen kifizettem amit kell akkor el kell engedjenek azonnal? Ők mondták! Nem én!


2019. júl. 18. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem egészen így van- A cég polgári peres úton követelhet komolyabb kártérítést tőled azzal a címszóval, hogy számítottak rád a törvény szerint megadott felmondási idődben, cserben hagytad őket, így a céget komoly anyagi kár érte. ( biztos vannak ilyen cégek ahol 1 ember kiesése is komoly anyagi gondokat okoz)

Ha nem akarsz felmondási idődben dolgozni, miért nem mész táppénzre? Táppénz beleszámít a felmondási idődbe, és abba nem köthetnek beléd, végül is letöltöd a felmondási időt..

2019. júl. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Indokolt esetben a cég felvehet valakit a helyedre, mivel nem akarsz dolgozni-pedig kéne. Ennek bérköltsége terhel, ha jól tudom. E szerint ha beviszed a pénzt, mehetsz nyaralni.
2019. júl. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Igazából nem fognak kötéllel behúzni dolgozni, ha nem mész, hát nem mész. Ez nem börtön.


Másrészt meg a cégnek lehetnek követelései. Megegyeztetek valamiben amikor odamentél dolgozni, mindegyik félnek vannak jogai, kötelességei. Én azt gondolom kultúráltan kellene megegyezni. Attól függetlenül, hogy most lehet királykodni mert munkát lehet találni úton útfélen nem kötelező prosztónak lenni.

2019. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Másrészt meg a cégnek lehetnek követelései. "


Akkor a kérdést sem érted. Követelése az lehet sőt van is, és ennek a követelésnek én kész vagyok eleget tenni.

A kérdésem az a gyengébben kedvéért hogy mi van ha én holnap reggel egy borítékkal a kezemben megyke be hogy itt az 1 havi bérem tessék főnök, és ne is lássuk egymást többet. Add ki a papírokat és csá.


Ezt így el kell fogadja?

2019. júl. 18. 11:21
 5/8 A kérdező kommentje:

" nem kötelező prosztónak lenni"


Találós kérdés szerinted miért húzok el innen? Írod nem kötelező tajparasztnak lenni, hát nem!

Megtennéd hogy ezt elmondod a főnökömnek is?

És ha beszéltél vele 5 percet is, majd utána gondold át amit mondtál (nem kötelező prosztónak lenni....)

Hát nem! De attól még van aki annak születik és az is marad.

2019. júl. 18. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem köteles elfogadni, a cégnek nem a pénzed kell, hanem az általad elvégzett munka, plusz a szerződésed kötelez munkavégzésre, felmondási idő alatt is. Van 2 választásod, vagy bejársz vagy elmész táppénzre. Ennyi. Az meg már józan paraszti ész, ha üvölt rólad, hogy menekülnél onnan és csakazértis ott tartanak, akkor baromira nem fogja őket érdekelni, hogy odaállítasz egy borítéknyi pénzzel, hisz a munka nem lesz elvégezve.
2019. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem kötelező elfogadnia az ajánlatodat. Ilyen esetben a munkáltató a te idő előtti lelépésedből fakadó kárát követelheti rajtad és nem kizárt, hogy az több, mint a havi munkabéred. Az, hogy ők csak a béred visszafizetésével fenyegetnek, az ő bajuk - ha tényleg jogi útra terelik az ügyet, a Mt. rendelkezéseit kell alkalmazni, a 84. § azt írja:

"(3) A munkáltató követelheti az (1) vagy (2) bekezdésben meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét"

Tehát ha te a tizenkét havi távolléti díjadnak megfelelő összeget leszámolod egy borítékba, nyugodtan leléphetsz már holnap. Ha mégis kártérítést követel a munkáltató, biztosan ki tudod fizetni a borítékba félretett pénzből.

2019. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem én a kérdést, honnan tudod, hogy mennyi kiesést okoz a cégnek a dolgozni nem akaró borítékkal besétáló alkalmazott? Ha meg megmondták mennyit kérnek akkor töltsd meg a borítékot azzal az összeggel aztán ennyi. Nem fognak rendőrrel dolgozni vitetni. Szabad ember vagy. Amit csinálsz annak viseled a következményeit, de mindenki így van ezzel.


Valami kultúr mázat magukra szoktak erőltetni az emberek ettől függetlenül.

2019. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!