Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA vállalkozó lettem, ennek...

KATA vállalkozó lettem, ennek ellenére előírják nekem a TB-t. Mit kellene kitöltenem?

Figyelt kérdés
Elvileg úgy tudom, van egy dokumentum, aminek a kitöltése elmaradhatott, emiatt van a gond, viszont nem találom, mi ez a dokumentum és hol érem el? Egy linket nagynehezen találtam, de nem működött, már a hajam tépem. Köszönöm előre is :)
2019. júl. 25. 05:40
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nos, ne haragudj, de csak azt tudom mondani: menj el egy könyvelőhöz, fizess neki 5-10 ezer ft-ot és el fog mondani mindent, sőt be is fog jelenteni a megfelelő helyekre.

Ha valaki meg is fogja írni Neked, hogy melyik nyomtatványt kell kitölteni, attól nem leszel előrébb, nem lesznek rendben a dolgaid, mert aztán majd kiderül, hogy esetleg az iparűzési adó alá sem jelentkeztél be, nem regisztráltál a kamarában, stb.

Hidd el, a KATA-s nak is kell könyvelő, még ha nem is minden hónapban.

Azt javaslom, keress a környékeden egyet, állapodj meg vele egy , mondjuk negyedéves összegbe és cserébe felhívhatod, ha valamit nem tudsz, bemehetsz, megcsinálja, stb. Ezen kívül az éves adóbevallást is érdemes vele megcsináltatni. Én olyankor 10 ezret szoktam fizetni, mert nincs sok számlán, nem nagy munka neki.

2019. júl. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod, de más a helyzet. A vállalkozásom alapításánál könyvelő segítségét is igénybe vettem, ez sok éve volt. Azóta született gyermekem, szünetelt a vállalkozásom. Visszatértem a munka világába, újraaktiváltam a vállalkozást, voltam adategyeztetésen is, mindent fizetek, egyszercsak jött az értesítés, hogy tb elmaradásaim vannak. Gondoltam, megúszom az órákig való sorbanállást azzal, hogy kiderítem, mi hiányzik és megoldom az ügyfélkapun keresztül, ennyi az egész.
2019. júl. 25. 08:13
 3/5 Fish1 ***** válasza:
100%
Ha szünetelt a vállalkozás, akkor a szüneteltetés alatt fizetned kellett volna a TB-t,nem? És ezt akarják most visszamenőleg bevasalni,nem?
2019. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, gyesen voltam. De megoldódott, köszönöm
2019. júl. 25. 20:36
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
1819 en segítenek
2019. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!