Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ázsiából rendelt árutszeretnék...

Ázsiából rendelt árutszeretnék forgalmazni, erdemes más eu-s országban céget alapítani hogy a vámot elkerüljem?

Figyelt kérdés

500000 a termek/ db

+27% a vám?

Vagy ez mar Áfa? Amit visszaigényelhetek a haszon adóvonzatából?

Ezt szeretném elkerülni..



2019. aug. 2. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Ha ezt itt kell megkérdezned, akkor tegyél a pénztárcádnak egy szívességet és ne vágj bele.
2019. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval te sem tudod
2019. aug. 2. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De, te szerencsétlen, pontosan tudom, hogy a 27% az áfa, amit a kereskedelmi vámtarifával együtt a termék ára plusz a szállítás költsége után kell megfizetni. Azt is tudom, hogy Luxemburgban a legalacsonyabb az általános áfakulcs az EN-n belül. Viszont nagyon komolyan mondom, ha ennyinek nem tudsz önállóan utánanézni, akkor ne vállalkozz.
2019. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőre is mehetett volna a jó valasz kevesebb aroganciával..

Én 8s javaslok valamit: kevesebb stressz pozitívabb vilagkép,

Így sztrók és szívroham lesz a vége..

Es kevesebb káromkodás

2019. aug. 2. 14:39
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%

Ha minden igaz, akkor nem kell máshol céget alapítani, hogy EU-n belül máshol vámoltass. Nekem legalábbis felajánlotta egy szállítócég, hogy ez simán megoldható, ha kell küld bővebb anyagot róla, de mivel nem volt rá szükség, így nem csináltuk (nyilván a vámolás drágább, de kevesebb a kieső ÁFA).

De amúgy itthon 27% az ÁFA, ezt visszaigényelheted. A vám vtsz szerint megy, 0-12%, sokkal több nem szokott lenni, érdemes már előre utánajártni. Vámkezelési költség szokott még lenni párezer forint. A vámot és a vámkezelési költséget nem lehet visszaigényelni.

2019. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!