Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Téged mi tart vissza attól,...

Téged mi tart vissza attól, hogy saját vállalkozást indíts?

Figyelt kérdés
Engem leginkább a kiszámíthatatlan fizetés, meg az adózás nehézségei.
2019. aug. 14. 20:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%
Csak online vállalkozást indítanék, ami max. pár százezer Ft (lásd az eladósodott kommentelő példáját...), elegendő tudásom viszont még nincs hozzá.
2019. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
Engem a lustaság tart vissza leginkább.
2019. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Bence87 ***** válasza:

Kérdező:

kiszámíthatatlan fizetés - ha nincs tartalékod, akkor ne is vágj bele. Nyilván hullámzó lesz a profit, erre fel kell készülni. Tartalékot kell képezni emiatt az indulás előtt.

adózás nehézségei - ez nem nagy ügy, keresel egy megbízható könyvelőt aki nem 2 Ft-ért dolgozik, hanem megkéri az árát, viszont az adózást így le is tudtad.

2019. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Életemben két vállalkozást csináltam nulláról, mindkettő inkább energia, idő és munka befektetésével járt, de működőképes ötletek voltak. Az egyik a hobbimmal kapcsolatos, sok bolt volt már akkor az országban, ahol ehhez árultak anyagokat, felszerelést, de neki álltam a 90-es években ezt postán küldeni, nagy árukészletem nem volt, heti egyszer a nagykereket végig jártam és beszereztem mindent, amit rendeltek, majd postára adtam, korrekt haszonnal, és megéltem belőle nyugodtan, kényelmesen. A céget sok év után eladtam.

Most szolgáltatás a profil, ezt is kiépítettem úgy, hogy már engem keresnek az ügyfelek, nem nekem kell felhajtani Őket.

Egy vállalkozás beindítása időt igényel, mindkettőbe legalább fél évem volt benne, mire nullára kihozta magát, de most a meglévőből kényelmesen és jól meg lehet élni, van 2 alkalmazott is. Szóval számolni kell, tervezni, de nem azonnali nagy haszonnal, hanem hosszú távon kisebbel, és működik. Kérdés, ki mit kezd csinálni és mihez van kedve, ötlete, energiája.

2019. aug. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem anno az önmagamba vetett hit hiánya volt a gond.

Ötletek folyamat vannak, napi szinten mai napig gyülnek a vázlataim. Akkoriban 2 db A4es 2cm vastag füzetem volt tele és az is elbizonytalanított "mivel/mikkel kezdjem?"

2019. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl a pénz. De meg lesz. Mert ezt akarom csinálni.

Van hely a vállalkozáshoz, van ötlet és meg vannak hozzá a képességeim is hiszen mindig is üzleteltem csak most már nagyban szeretném csinálni.

A támogatások nagyon gyatrák, területileg és ágazati irányban korlátok közé van szorítva amibe én nem esek bele.

De a lényeg hogy akarom és meg is fogom csinálni ha törik ha szakad. Ez más hogy nem megy.

2019. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!