Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet ajándék tanyából vállalk...

Lehet ajándék tanyából vállalkozást csinálni?

Figyelt kérdés

Az örökségem egy tanya amit ajándékként kaptam. Tehát a szerződésben a tanyát édesanyámtól kaptam ajándékba.

Az ügyvéd azt elmondta hogy 5 évig nem adhatom el. De vállalkozás sem indítható ezen ingatlanon?

Köszönöm előre is!


2019. aug. 27. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
No kezdjük az elején. Eladhatod bármikor, de akkor adót kell fizetni utána, az ötödik év után nem kell adót fizetni eladás esetén. Javaslom vállalkozást mindaddig ne csinálj, amíg nincs egy jó ötleted, amiben a tanya közreműködhet, és ehhez tőkére is szükséged lesz. Vállalkozás indítható rajta, hiszen a tied, tök mindegy milyen csatornán került a birtokodba, ha az legális, márpedig ajándékba kapni legális.
2019. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na igen... Ezt nem mondta az ügyvéd.

A tanya ideális fekvésü és területű egy rendezvényházhoz bár pénz kell hozzá nem kevés.

A másik kérdésem az lett volna az unios támogatásban jártasokhiz higy pl ilyen tervekhez lehet e pályázni és milyen címszóval?

Ennek mik a feltételei pl?

Csak informálódok mindenröl mert tudom hogy egy pályázatíró irodában tudnak erröl komolyabb információt adni. Ez csak olyan előkutakodás.

Köszönöm az előző választ is.!

2019. aug. 27. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Add bérbe, vagy állj össze valakivel, akinek van ötlete, tapasztalata, te meg a helyet adnád hozzá.
2019. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szeretnék én magam kezdeni vele valamit. Nem vagyok megijedve tőle hogy vállalkozásba kezdjek csak minden kezdet nehéz és ezt kell végig járni. De másodlagos ötletnek tökéletes köszi!
2019. aug. 27. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!