Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Muszáj könyvelőt fogadnom...

Muszáj könyvelőt fogadnom saját vállalkozáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Saját vállalkozásnál ha jól tudom amivel kell rendelkeznem:

- KATA (ez kb 21 ezer Ft havonta)

- számlát kell adnom eladott termékek után


Kérdésem, ha heti olyan 14 terméket adok el, amit összeadni nem olyan nehéz összegben, akkor ezt mennyire nehéz "lekönyvelni", egyáltalán könyvelés során mit kell tennem?


Előre is kösz.



2019. aug. 30. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked muszáj lesz:


"- KATA (ez kb 21 ezer Ft havonta)"


Már itt bukta a dolog, mert nem annyi a KATA: főállásban 50 ezer ft, mellékfoglalkozásúként 25 ezer ft, de szigorúan meg van határozva, mikor lehetsz mellékfoglalkozású vállallkozó.


Ezenkívül számos olyan dolog van, amit nem árt, ha egy könyvelő elmagyaráz: pl. ha nem írod rá a számlára KATA-sként, hogy kisadózó, az igen sokba kerülhet később egy NAV ellenőrzésnél.


Elvileg nem kötelező a KATA-s vállalkozásnak könyvelő, de sok olyan dolog van, ami miatt nem árt, ha megállapodsz egy könyvelővel, hogy mondjuk negyedévente fizetsz x összeget, cserébe bármikor fordulhatsz hozzá.

2019. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem, és általában mennyibe kerül ez negyed évenként.


Mert én ezzel az adok veszek dologgal havonta pár tíz ezer Ft tudnék keresni. És csak mellékfoglalkozásból foglalkoznék vele. De pénz akkor is jól jön.


Szóval ha könyvelő többet visz el, vagy vége az, hogy keresek 5000Ft egy havi melóra, akkor inkább bele se kezdek.


Elég hülye ez a magyar adórendszer, még fizetnék is, de kis emberekkel csesznek ki.

Ausztriában azt hiszem évi 10 000 EUR bevétel alatt nem kell fizetni adót ilyenekre.

2019. aug. 30. 15:24
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Hogy mennyibe kerül? Hát ez könyvelőtől függ - egy konzultációt mindenképpen javaslok vállalkozás indítása előtt, ez elvileg kb. 5 ezer ft körül van.


Amúgy minden szavaddal egyetértek: KATA-s vállalkozó voltam (fizikai munka), lerokkantam, leszázalékoltak, jelenleg szüneteltetem a vállalkozást, mert havi 45 ezer ft rokkantsági ellátás mellett FŐFOGLALKOZÁSÚ KATA- s vállalkozónak kellene lennem, havi 50 ezerért.

Profilt kellene váltanom, de fogalmam sincs róla, mivel tudnék INDULÁSKOR MÁR RÖGTÖN 50 EZER FT-ot kitermelni???


Ilyenkor elkélne egy kis segítség, hogy első 3 hónapban nem adózni, 2.-ik 3 hónapban egyharmadát, harmadik 3 hónapban 2/3-át és az utolsó év végéna végén vagy 1 év után a teljeset. Valahogy így...

2019. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

ha heti olyan 14 terméket adok el, amit összeadni nem olyan nehéz összegben, akkor ezt mennyire nehéz "lekönyvelni", egyáltalán könyvelés során mit kell tennem?



Oldd meg...

2019. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Már megint Ausztria. Nos pár éve legálisan kaptam 300 eurót. Könyvelő kellett az adobevallashoz. 300 eurót kért hogy bevalljam a 300 eurót :)


Persze elintézte hogy adót ne kelljen fizetnem :)

2019. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%

"- KATA (ez kb 21 ezer Ft havonta)"


Muhaha. Igen, neked muszáj könyvelőt fogadni. Itt Pesten 5e/hótól már van.

2019. aug. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Kb 10-15 ezer ft/ hó egy könyvelő.
2019. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

7-es, így van, amikor a könyvelő a valóságban is dolgozik, pl. a tételes költségelszámolású adózónál: bevétel, kiadás, költségelszámolás, bevallás, stb.


De KATA-s vállalkozónak csak biztonsági hálónak kell a könyvelő - én egy évben csak max 8 x "zaklatom", ebből kb. 3 személyes megjelenés, a többi telefonos érdeklődés, ha épp nem tudok valamit.

2019. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Nálaunk ötezer/hó a katás könyvelés. És ebben benne van minden, akár a napi szintű "zaklatás" is.


Amúgy nem is biztos, hogy erre a kata a legmegfelelőbb. Mindenképp egyeztess szakemberrel.

2019. aug. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Honnan jön eza hülyeség?


"Elvileg nem kötelező a KATA-s vállalkozásnak könyvelő"

Védőháló könyvelő katasnak.


Hol ír ilyet a számviteli törvény?!


Egyéni vállalkozásnak nem kötelező a könyvelő:


A törvény hatálya

2. § (1) A törvény hatálya - a (3) bekezdésben foglaltak kivételével - kiterjed a gazdaság minden olyan résztvevőjére, amelynek működéséről a nemzetgazdaság más szereplői tájékoztatást igényelnek.


(2) A törvény hatálya alá tartozik a gazdálkodó.


(3) * A törvény hatálya nem terjed ki az egyéni vállalkozóra, a polgári jogi társaságra, az építőközösségre, továbbá a külföldi székhelyű vállalkozás magyarországi kereskedelmi képviseletére."


De ez nem csak a katasokra vonatkozik! Ki terjeszti ezt a hülyeséget évek óta?


Ellenben, ha ennyire nincs képben a leendő vállalkozó, sem a törvényi háttérrel, sem az adózásokkal, benyújtandó bevallásokkal, akkor tök mindegy milyen adózási formát válasz ajánlott lesz fogadnia könyvelőt.

2019. szept. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!