Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Muszáj könyvelőt fogadnom...

Muszáj könyvelőt fogadnom saját vállalkozáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Saját vállalkozásnál ha jól tudom amivel kell rendelkeznem:

- KATA (ez kb 21 ezer Ft havonta)

- számlát kell adnom eladott termékek után


Kérdésem, ha heti olyan 14 terméket adok el, amit összeadni nem olyan nehéz összegben, akkor ezt mennyire nehéz "lekönyvelni", egyáltalán könyvelés során mit kell tennem?


Előre is kösz.



2019. aug. 30. 14:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Profilt kellene váltanom, de fogalmam sincs róla, mivel tudnék INDULÁSKOR MÁR RÖGTÖN 50 EZER FT-ot kitermelni???


Az 50.000-et az első havi bevételből fedezed, nem rögtön induláskor fizeted mg, hanem követő hó 12-ig a tárgyhavit. vagyis olyan tevékenység kell, amivel lesz minimum havi 50.000 Ft árrésed.

2019. szept. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek meg, kb a másodállású szja szerinti adózással előrébb leszel, mint kataval "félrekönyvelve".
2019. szept. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Én valami olyasmit hallottam, hogy KATA esetén csak befizetem a fix összeget és kész.


Ha meg %-osan adózok, akkor ahhoz kell könyvelő és az dúrván sokat számol fel, mert minden üzletet külön ki kell számolgatnia, hogy mennyi abból az adó.

2019. szept. 2. 19:48
 14/15 anonim ***** válasza:

Hatalmas tévedésben vagy, nem ezt csinálják a könyvelők, messze sem :)


Azok a brutál összegek meg 5-10ezer között szoktak mozogni általában.


A kérdéseidből és a válaszaidból kiindulva neked mindenképpen kellene könyvelő, mert halvány lila segédfogalmad sincs a vállalkozói létről, adózásról, stb. Hidd el, olcsóbb a havi 5-10 ezres könyvelési díj, mint a 6számjegyű bírságokat fizetni ;)

2019. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Katasnak is kell leadni nem egyféle bevallást, bejelentőket, stb. Ha meg pl. áfakörös lennél, ami kereskedelmi tevékenység esetén nem hátrány eleve, ugyanúgy számolgatnod kellene, de valóban ahogy írták is, mindegy hogy kata vagy nem kata, könyvelő nem kötelező egyiknek sem törvényileg, de erősen ajánlott, ha ennyire nem vagy képben az adózással és a számvitellel.


Egy könyvelő havi költsége kevesebb, mint amit pl. másodállásban kidobálnál katara a semmire havi fix, meg éves fix iparűzési adóra pl.

2019. szept. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!