Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Ha alvállalkozót fogadok fel, én felelek a bejelntésekert?

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha alvállalkozot felfogadom akkor milyen felelősségem van nekem? Eü kiskönyv, bejelentés stb. Mind nekem kell elintéztetni? Valamimt ha ezek hiányoznak engem megbüntethetnek?

szept. 9. 13:15  Privát üzenet  

A válaszok

Az alvállalkozó felel az alkalmazottai bejelentéséért és azok minden papírjáért, ami a munkához kell. Ez általában benne is szokott lenni a vállalkozási szerződésben (legalábbis nálunk).

Neked a munka minőségére és a határidő tartására van felelősséged a fővállalkozó/megrendelő felé. Ha az is te vagy, akkor más a szitu :)

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont szept. 9. 13:29 Privát üzenet
Ha alvállalkozód van, akkor az ő dolgaiért maga felel.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont szept. 9. 15:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Közben végre meg is kaptam a szerződést, amiben szóról, szóra ez bele került, amit írtatok. Köszönöm a válaszaitokat!

# 3/3Időpont szept. 13. 15:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan talál egy vállalkozó alvállalkozót?
Sok helyen olvastam, hogy nagy csomagkikuldo cég keres alvállalkozót. GLS, DHL stb. akinek van tapasztalata az segítene? 3 kisteherautóval megéri belevágni? Mennyi lehet a...
Egy közbeszerzésen projektet nyert cég megbízhat egy alvállalkozót a projekt elvégzésével?
Alvállalkozót hogy akadályozzam meg, hogy megkerüljön és közvetlen a megrendelővel szerződjön?
Egy egyéni vállalkozó elvállal egy komplett munkát (projektet), akkor van feltétele annak, hogy bevonjon alvállalkozót az egyes munkaműveletek elvégzésébe?
Mit lehet tenni, ha nem az egész fizetést kaptuk meg csak a töredékét, és nem lehet elérni az alvállalkozót? Konkrétan 26.500 ft-ot kaptam a 96. 000 helyett. Az állítólagos...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!