Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyíregyházán megéri vegán...

Nyíregyházán megéri vegán éttermet nyitni?

Figyelt kérdés
Itt meg lenne az a célzözönsége egy ilyen fajta étteremnek, mint Pesten?

2019. szept. 21. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

Nem.


Egyrészt mivel nálunk jóval kisebb a magas jövedelműek és a turisták száma, mint a fővárosban, ezért egy-két kivétellel a nem-vegán kajáldák sem húzzák itt tovább max. néhány évnél.


Másrészt az a fajta jellemzően fiatal, középosztálybeli, egyetemista réteg, akik közül nagyobb számban kerülnek ki vegánok, Nyíregyen alig van jelen.

2019. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%

"Másrészt az a fajta jellemzően fiatal, középosztálybeli, egyetemista réteg, akik közül nagyobb számban kerülnek ki vegánok, Nyíregyen alig van jelen."


Érdekes, én 56 évesen lettem vegán. De az ismeretségi körömben sem a fiatal, egyetemistákra jellemzö a vegánság, hanem az érettebb, komolyabb emberekre.

Meg a vegán kaják jóval kevesebbe kerülnek, mint a nem-vegán, feltéve, hogy nem mü-mindenféléket használnak, hanem természetes alapanyagokat.

2019. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%
Gyere és Győrbe nyiss egyet légyszi'. Itt szétnyomnák biztos.
2019. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

Volt Budapesten, az egyik legjobban eleresztett kornyeken (Infopark) ilyen vegan street food-os bode.


Ugy kb. egy hetig. Ez alatt az egy het alatt, es foleg ebedidoben en egyszer nem lattam elo embert naluk vasarolni.


Na ehhez kepest szerintem Nyiregyhazan talan az egesz varos se tartana el egy vegan ettermet...

2019. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

# 2 Mondjuk én pont nem rólad meg az ismeretségi körödről írtam, hanem egy a nyugati világban tapasztalható általános tendenciáról (és sehol nem állítottam olyan ökörséget, hogy "minden vegán fiatal")


De ha már a személyes példáknál tartunk, akkor fejtsd ki kérlek, hogy miért van az, hogy az összes vegán kajáldában, ahol eddig megfordultam, 10-ből 8 vevő 20-25 éves bölcsész csaj?

2019. szept. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Hát ezt a vendéglátásban nem jártas közönség nem fogja tudni megmondani. Az egyik válaszoló szerint az 50 évesek lesznek vegánok, a másik vitatkozik mert szerinte a bölcsészek, neked meg ez a találgatás pont teljesen irreleváns.


Én úgy látom, hogy nyíregyen nagyon jól mennek a gyrososok, pizzériák, elég jól lefedik a piacot. Rétegkajára szerintem nincs olyan nagy kereslet, ott van az univerzum alatt pl a nemtom milyen nemzetiségi kajálda, az sem megy annyira, mint a sima gyros (ami viszont döglik bele a melóba annyian vannak).


Én inkább valami napi menüs kiszállítós éttermet hiányolok, kevés van és ami van az se jó.

2019. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
A 2-es vagyok, és a "nyugati világban" élek. Rengeteg vegán helyen voltam már kajálni, de a többség nem fiatal bölcsész volt, hanem mindenféle korosztály 10-töl a (saccra) 80 évesekig, sima melósoktól kezdve az ügyvédeken, orvosokon egyetemi professzorokon keresztül a mérnökökig mindenki elöfordult.
2019. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

5#-ös, te hülye vagy má' bocs. Ha nem fogod fel hogy a világ, vagy csak Nyíregy. lakossága korántsem 20-25 éves, és még bölcsészcsaj is?

Lehey hogy ez a célközönség a cél, viszont én is megfigyeltem, korántsem ez a korosztály vegán. Szarnak rá a vegán kajára. Én 30-40 plusszosokat látok főleg ilyen helyeken, elvétve beállít egy kisebb huszonéves társaság.


Nem tudom, de ne nyisson inkább semmit aki csőlátó. Egész egyszerűen nem neki találták ki ezt a műfajt. Kupálódjon, aztán esetleg megpróbálkozhat valamivel úgy első körben egész kicsiben. Nehogy túl nagyot bukjon.

2019. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Volt régebben, de egyszerűen nem volt elég vendég, így bezárt. Mondjuk ennek már több éve, szóval lehet azóta népszerűbb lett, de én biztosan nem mernék erre építeni egy vállalkozást.

Működőképesebbnek tűnik, hogy normál éttermet működtessek, ahol mindig van vegán menü is.

2019. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

# 10 Azt hiszed? Pesten a Veganlove-ban délutánonként alig találni szabad ülőhelyet, és azon kívül is egyre több vegan kajálda fut be a városban. A vegán fogyasztókra alapozni kifejezetten jól jövedelmező üzlet, de persze csak az olyan metropoliszokban, ahol erre van igény.


Ami a jóllakottságot illeti: egyre ügyesebben tudják utánozni a húsos kajákat, úgy, hogy én már jól megtermett férfiemberként laktam annyira jól a délben megevett vegán egytál ételtől, hogy aznap estig egy falatot sem kívántam.

2019. szept. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!