Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ahhoz hogy egyéni vállalkozóké...

Ahhoz hogy egyéni vállalkozóként dolgozhassak, szükség van egy saját vállalkozásra is?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha hülye kérdés, nem vagyok képben ezekkel a dolgokkal.
2019. szept. 24. 13:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10, jobban jár a kormányablakkal, a könyvelő messze nem ért mindenhez, sőt, ha kifog egy barmot, mint én, akkor többet árt, mint használ. De írtam én is, hogy keressen könyvelőt ;)

A saját és “kollégák” tapasztalata is, hogy a KATÁs vállalkozókkal nagyon segítőkészek a két hivatalban, pl amikor mentem javítani a könyvelőm által szarul beadott bevallást.

Nem fogok általánosítani, mert a könyvelők túlnyomó része ért ahhoz, amit csinál, de mióta kirúgtam a könyvelőm és a NAVra ill. a Kormányablakra támaszkodom, végre rendben vannak a dolgaim. És nem dobálok ki havi 8 ezret arra, hogy utánna szarrá idegeskedjem magam és napjaim kiessenek, mert sorba kell álljak. Sőt, tekintve, hogy a kedves könyvelőm sose ért rá, a Kormányhivatalba pedig foglalok időpontot, amikor ráérek, még időben is jobban kijövök.

De én sima KATÁs vagyok, ami nem feltétlen felel meg a kérdezőnek.

2019. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Először kitalálod, hogy mivel szeretnél foglalkozni, kikeresed a teáor számokat, kigondolod mire lehet szükséged. Aztán keresel egy jó könyvelő, elmondod neki, hogy mit szeretnél, ő pedig megmondja milyen adózási móddal éri meg. Ha beesik hozzánk így valaki, hogy tudja mit akar, akkor segítünk elindulni. Pl nálunk az irodában megcsinálhatja ügyfélkapun a vállalkozást, segítünk bejelenteni a Navhoz, a iparűzési adóhoz, kamarához. Ha engedélyköteles a tevékenység, azokat az ügyfélnek kell intéznie. Ha mi könyveljük nettó 7-8000 havonta a díj. Ha nem mi könyveljük csak elindulni kell segítség az egyszeri nettó 15 ezer.
2019. szept. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Többen is írtátok, hogy keressen egy JÓ könyvelőt...

Igenám, de honnan fogom megtudni, hogy JÓ könyvelő?


Ismerős ajánlotta, hogy jó? Hát, ez sajnos nem garancia :-(


Én is, meg már itt is leírta más is, hogy hiába ajánl ismerős jó könyvelőt, az csak menet közben fog kiderülni, hogy ki a jó és ki nem...


Nekem, bár már többször hibázott, igazán nagy kárt nem okozott, egyszer egy kisebbet, de azt meg is térítette.


Emberileg korrekt, szakmailag többször hibázott már. Kellemetlenségeim származtak belőle, komoly anyagi károm Hála Istennek nem.

2019. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy nehéz jó könyvelőt találni, ez igaz is. De nem mindig ő a hibás, sokszor a vállalkozó nem tudja elmondani, hogy mit szeretne, ezáltal rosszul mennek be bizonyos dolgok. Az a baj, hogyha a kormányhivatalra meg a navra hagyatkozol, akkor ha rossz tanácsot adnak (mert rengetegszer előfordult már ez is, saját bőrömön tapasztaltam), akkor nem tudsz kihez fordulni utána, le kell nyelned a büntit. Ellenben, ha kötsz a könyvelővel egy jó szeződést (a miénk 10 oldalas, mindkét felet védi és feketén-fehéren le van írva, hogy kinek mi a kötelessége, feladata, stb), akkor már is van hová fordulni esetleges kártérítés miatt. Plusz én szóba sem állnék olyan könyvelővel, akinek nincs felelősségbiztosítása. Rengeteg időt meg lehet spórolni, amit ténylegesen a vállalkozásra lehet fordítani. És igen, a könyvelők nem mindentudók, pont úgy ahogy a navosok sem ;) Plusz az éve, alsóhangon 3-4 törvényváltozást nem fogja minden vállalkozó önállóan lekövetni, meg nem is tudja, hogy azokból mi vonatkozik rá. És ezt viszont tuti nem kapja meg a navtól meg a kormányhivataltól, itt magára van utalva, ha nem alkalmaz hozzáértőt.
2019. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!