Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mikor, melyik hónapban érdemes...

Mikor, melyik hónapban érdemes megnyitni a saját boltot?

Figyelt kérdés

Adózás és nyereségesség szempontjából mely időszak a legkedvezőbb a vállalkozás elindításához, az elinduláshoz?


És mi a legoptimálisabb ügyintézési sorrend?

(Vállalkozói kiváltás, árubeszerzés stb.)


Köszönöm a jó tanácsokat!



2019. szept. 26. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez nagyban függ attól, hogy milyen boltot tervezel nyitni, meg hol, meg milyen tevékenységek, szolgáltatások lennének még esetleg.


Nyilván pl egy karácsonyi dekorációkat áruló boltot ne márciusban nyiss meg, mert nem lenne túl sok értelme.


Plusz infót pls, hogy tudjunk segíteni.


Ügyintézési sorrend: csináltass ügyfélkaput elsősorban, ha nincs. Utána menj könyvelőhöz, akivel kiválasztjátok a megfelelő vállalkozási és adózási formát, majd ha kell esetleg, akkor ügyvéd. Utána intézzétek el a mindenféle bejelentkezőket, kötelezően intézendő dolgokat, és csak utána induljon az árubeszerzés szerintem.

2019. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-es: köszi szépen, én is így gondoltam és örülök a megerősítésnek! :)


Ajándékboltra gondoltam, de fehérnemű, táska is szóba jöhet - még vacillálok és egyelőre csak az infókat gyűjtöm be.


Valahol azt olvastam, hogy az autó- és motoralkatrészek mennek neten a legjobban, de sajnos ahhoz nem értek, így maradnak a nőiesebb cikkek.


Neked mire lenne szükséged? :)

2019. szept. 26. 15:47
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
teljesen mindegy, 1 évig biztosan veszteséges leszel.
2019. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

1, Piacfelmérés

2, vevőszerzés (feliratkoztatás)


utána a többi


Ügyintézési sorrend: csináltass ügyfélkaput elsősorban, ha nincs. Utána menj könyvelőhöz, akivel kiválasztjátok a megfelelő vállalkozási és adózási formát, majd ha kell esetleg, akkor ügyvéd. Utána intézzétek el a mindenféle bejelentkezőket, kötelezően intézendő dolgokat, és csak utána induljon az árubeszerzés szerintem.

2019. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!