Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudom fellendíteni a...

Hogyan tudom fellendíteni a vállalkozásom?

Figyelt kérdés
Örököltem a szüleimtől egy vállalkozást (kocsma). Ők nem nagyon foglalkoztak ilyen üzleti ügyekkel, ment a hely volt némi forgalom.Én szeretném ha sokkal jobban menne. Eggy nagyon forgalmas fő út mellet van, van két lehajtó is az útról mert ez eggy másik úton van közvetlem mellete. Gondolkodtam reklám plakátokon, már csináltam facebook oldalt is. De valahogy nem értek a marketingez soha nem tanultam. Nem szeretném veszni hagyni, viszonylag jól is néz ki a hely. Nem lepukkant de elég kicsi. Fiatal is vagyok egy ilyen üzlethez, tanácstalan vagyok. Vannak cégek akik ilyenekkel foglalkoznak?

2019. okt. 6. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Céget felejtsd el, ha olyan, amilyennek elképzelem, marketingest nem tudsz megfizetni. Max ilyen rövidebb tanfolyamokat, tréningeket, amiken te képzed magad.

Egyébként igen, a legfontosabb, hogy tudjanak róla az emberek. Plakát jó alap. Ha olyan vevőkört akarsz megszólítani aki netezik, akkor agresszív social média jelenlét kell, nem csak facebook oldal, hanem instagram is, ahol folyamatosan aktív vagy.

Egy fiatal pultoslány kellene, aki eleve rá van függve ezekre és ő kezelné az oldalakat, folyamatosan postolna

2019. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ha adott a hely rá kell állni a rendezvényekre, céges bulik, esküvők, szülinapok, legénybúcsúk, osztálytalálkozók stb.


kocsma kifejezést/részét el kell felejteni, mert oda csak a lecsúszott alkoholista jár. Kocsmába nem viszi egyik értelmes szülő sem a gyerekét szülinapi zsúrra.


Ha nem értesz a marketinghez, akkor vagy meg kell tanulni (hosszú, lassú folyamat és költséges) vagy meg kell fizetni valakit aki ért hozzá (gyors és költséges folyamat)


Igen, vannak arculattervező cégek és/vagy marketinggel foglalkozóak is.

2019. okt. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De milyen úton? Kint a pusztaságban valami autóút mellett? Vagy városban, faluban? Ha autós hely, akkor mint kocsmát hirdetheted, nyilván nem fog jobban menni, hiába mennek el mellette ezren. Akkor inkább valami kaja, jó kávè, ilyenek kellenènek. Ha szórakozni járnak fiatalok, akkor lehet közössègi mèdiában nyomatni a helyet, akció, buli, dj, koncert valami. Ha nyugger alkeszok ülnek ott nyilván nem ez kell.


Tehát a legfontosabb, hogy átgondold ès elemezd ki a lehetsèges ügyfèlkör.

2019. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Volt már több szülinapi buli is, meg csak úgy simán főzés-sütés közbe bulik. A hely pedig elég kicsi, télen elég felejtős a buli. Nyáron jó mert a külső rész nagy, viszont a benti részben max 30an férnek el. Vagy inkább felejtsem el az egészet? Szüleim sokat áldoztak belé hogy így nézzem ki ahogy.
2019. okt. 6. 09:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy faluban van, egy nagyobb várostól 6km-re. Nyáron sok biciklis jár erre nemessze van a bicikli út.
2019. okt. 6. 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Legyen olcsóbb nalad a kannasbol a fröccs mint a konkurencianal meg a raketa es atipli is legyen olcsóbb
2019. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Semmi ilyen nincs, nem alkoholisták járnak szerencsére. Konkurencia eggy van egy resti de ott jóval drágább minden. De érthetően szebb és nagyobb azért. Az alkeszok az üzletbe járnak a kőműves actimelért és a kannásért.
2019. okt. 6. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, megkeresel egy marketing ügynökséget és kész is. Sokukkal meg lehet állapodni, de kérdezd körbe. Ha érdekel, írj privátban tudok írni pár helyet ahol érdeklődhetsz.
2019. okt. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először is fektess magadba. Tanulj,tanulj és tanulj :)
2019. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!