Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Cégtulajdonosként az igazgató...

Cégtulajdonosként az igazgató kirúghat a cégemből?

Figyelt kérdés
Van egy cégem, és elég sok alkalmazottam. É nvagyo ka tulaj és az ügyvezető, de fel szeretnék venni egy igazgatót és egy főigazgatót. Az a kérdés, hogy a saját cégemből kirúghatnak? És akkor elvesztem a céget, vagy a tulaj dönt mindenről és lapátra tehetem mindet...? /ha bejön a jelenlegi üzlet, akkor 2020-tól 340 milliósre becsülik majd a céget, azért nem lenne jó, ha akár csak 0,000001% van, ha kirúghatnak. /
2019. nov. 14. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Tuti hogy nincs céged, a kérdés csak egy nagy kamu...
2019. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Holnap iskola, ne álmodj túl nagyot mert kicsire se viszed!
2019. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
Igen siman kirughat
2019. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy van-e cégem szerintetek, hanem az ,hogy kirúhatnak-e a cégemből a vezetőség tagjai?
2019. nov. 14. 22:40
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes kérdés ez, még akkor is, ha ordít róla, hogy kamu.

Tegyük fel, hogy tényleg van egy céged, te vagy a tulajdonos és az ügyvezető egy személyben. Felveszel egy igazgatót és egy főigazgatót - mondjuk ennek értelmét nem látom, de legyen így. Mivel most épp te vagy az atyaúristen a cégnél, te döntheted el, hogy milyen jogköröket adsz nekik. Megteheted azt is, hogy a leendő igazgató és főigazgató jogköreit úgy határozod meg, hogy a feletteseid lesznek és meglesz a jogkörük rá, hogy felmentsenek a beosztásodból. Mondjuk ennek megint nincs sok értelme, de mindenki szabadon lehet hülye.

Ha így teszel, megtörténhet, hogy repülsz a cégtől, mint alkalmazott. Ám ettől függetlenül te maradsz a tulajdonos. Az igazgató és főigazgató csak alkalmazottak lesznek, a tulajdonrészedhez semmi közük. Nem tudják elvenni, nem tudnak belőle kiforgatni, sőt, ha nem tévedek, te tulajdonosként - megfelelő indokkal - felmentheted őket a tisztségükből.

2019. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Jól van akkor csak a te kedvedért tételezzük fel hogy tényleg egy 340 milliós cégnek a TULAJDONOSA vagy. Ez mit jelent? Azt, hogy TIÉD a cég. Az igazgató is a te beosztottad, neked dolgozik.
2019. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
A tulajdonodat kozvetlenul nem vehetik el. De kozvetve igen: meglophatnak. Mint igazgato jogukban all pl. tul sokat fizetni egy alkalmazottnak, vagy beszallitonak. Aztan ebbol visszakaphatnak zsebbe stb stb
2019. nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
100% tulajdonos vagy, nehezen.
2019. nov. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem túl fiatal vagy hozzá, vagy én túl öreg... de nekem erről azonnal a barátok köztös "a kft én vagyok" jutott eszembe. :D
2019. nov. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

"ha bejön a jelenlegi üzlet, akkor 2020-tól 340 milliósre becsülik majd a céget"


Ha túl lendülsz azon, hogy olyan elemi dolgokkal képbe kerülsz mit jelent a tulajdonos és mi a menedzsment közti különbség, akkor nézz utána annak is, hogy mit jelent a megbízó-ügynöki probléma és hogy hogyan kell cégértéket számolni, leginkább ahhoz hogy tudd minek is vagy ( lennél majd egyszer ) a tulajdonosa :-)

2019. nov. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!