Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi az ami feltétlenül szüksége...

Mi az ami feltétlenül szükséges egy cégalapításhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy turit nyitni Debrecenben egyéni vállalkozóként. Mi kell ehhez pontosan? Vállalkozói...stb. Hol tudok mindent beszerezni és milyen összegre számíthatok, természetesen csak nagyjából, nagyságrendileg? Százezrek, milliók? Egyáltalán merre induljak el? Hátterem mindössze annyi van, hogy kereskedelemben dolgoztam, egyébként pedig pedagógus diplomám van, most pedig GYED-en vagyok. Végzettség egyébként szükséges? Minden tanácsot és segítséget szívesen fogadok!
2010. júl. 19. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mielőtt bármiről is dumálnánk. van havonta fölös 40-50 ezer Ft-od? ugyanis ennyi minimum elmenne járulékokra és adóra bevétel nélkül is.
2010. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most úgy érzem, hogy komolyan gondolom ezt a dolgot és szeretnék belevágni. Csak pozitívan gondolkodom és azt hiszem ha jó helyen sikerülne megnyitni akkor lenne bevételem. De ha tudsz segíteni kérlek írj le mindent, mert nagyon kíváncsi vagyok mindenekelőtt arra, hogy mégis mennyiért lehetne egyáltalán belekezdeni?!
2010. júl. 19. 09:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ha turkálót (vagy bármilyen boltot) akarsz nyitni ahhoz valamilyen kereskedelmi végzettség kell. (okj tanfolyam is jó ha jól emlékszem) cég alapításhoz pedig itt nézelődj hogy mi kell : www.cegalapitas.net

vállalkozóit meg szerintem az önkormányzatnál tudsz kiváltani, hogy mennyibe kerül az nem tudom, de az nem lehet több párezer forintnál.

2010. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nem kamuztam amikor azt mondtam, hogy havonta 40-50k minimum.


nézd:


kiváltod a kártyádat elintézed amit el kell, ez mondjuk kijön 10e Ft-ból összesen max.


nem kerül sokba, hogy EVA legyél.

Viszont ezek után fizetned kell a járulékokat, TB-t nyugdíj, stb stb, ha nincs bevételed, akkor is. ez havonta kb 30-40e minimum. Plusz kell könyvelő, aki szintén havi költség, legyen csak 10e, de az elég o'csó már.


Nos turi. Kell hozzá üzlet, egy üzlet bérlése ami nem 5 négyzetméter, az minimum 50e Ft szerintem, de igazából inkább 80-100e -et számolnék, de éljünk mesében és legyen 50e.


Nos a ruhákat be kell szerezned előre. Meg kell vásárolnod. El kell indulnod. Szerintem egy tök alap szar készlet minimum 100e Ft-ba belekerülne.


Ergó, havonta minimum ki kellene adjál 100e Ft-ot (de inkább sokkal többet szerintem)


plusz el kell indulnod ami szintén egy 100as szerintem mint írtam.


Tehát havonta ki kell termelned minimum 100e-et vagy többet, hogy visszahozzad a kiadást, tehát a nyereséghez sokkal többet.


ez nem optimizmus kérdése, hanem józan észé.

2010. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
"ma 10:19" nem akar céget, EVA akar lenni.
2010. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Még picit utána nézek a dolognak. Kedves 2. Így elsőre azt hiszem nem is hangzik olyan túúúúúl soknak az a 100e, bár tényleg kell bevétel, hogy ne menjek csődbe 2hónap alatt. De egyébként, szerintetek van ebben pénz, jövő? Érdemes belevágni?
2010. júl. 19. 10:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs benne jövő. Sok turi van már, 2-3 éve kezdték el nyitni őket nagyon.
2010. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kell kis idő míg befut egy jó üzlet is, tehát előre kell gondolkodnod. én 1milla alatt el sem kezdenék semmit. mármint ennyi tőke alatt.


A másik, hogy jó dolog a turi, viszont rohadt sok van belőle.

fel kell mérni a terepet, hogy mennyi van a közeletekben, mennyire jó mennyire látogatott, milyük van. És ha mindenáron konkurencia akarsz lenni, akkor jobbnak kell lenned mint ők, többet kell adnod jobbat, valami egyedit, stb. tehát agyasnak kell lenned, mert ők lépéselőnyben vannak.

2010. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen úgy gondolom, hogy minőségi, márkás használt ruhát szeretnék árulni. Főleg angol, márkás dolgokat. Azt tervezem, hogy heti 1 árubeérkezés, kg-s ruhák, folyamatosan csökkenő áron! Az 1milliós alaptőkét tartom én is reálisnak. Bár reméltem, hogy tudtok valami okosságot mondani arra, hogyan csökkenthető ez! :)

Nagyon köszönöm a segítséget! Ha valami még eszetekbe jut szívesen veszem!!!!

2010. júl. 19. 10:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy ha gyeden vagy, akkor nem kell egy csomó járulékot fizetned (ez akkor is áll, ha legalább 4 vagy 6 órás bejelentett munkahelyed van), ennek nézz utána, könnyen elképzelhető, hogy meg tudod oldani, hogy csak a tényleges bevételed után kelljen fizetned, ez nagy könnyebbség.

Ami még fontos: találj ki jó, valóban igényes design-t, de próbáld mellette alacsonyan tartani az árakat.

Folyamatosan marketingezz, nem elég egy hirdetés, hogy megnyitottál. Legyél jelen az emberek tudatában. Találj ki akciókat, akár nyereményjátékokat (pl. aki 3 hónap alatt legalább 5 különböző napon vásárol, x ft összértékben, azok között kisorsolsz valamit, mittudomén terítőt, ágyneműt vagy vásárlási utalványt). Szerintem egy turinál is jó lehet ez.

2010. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!