Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A könyvelő közölte, hogy nem...

A könyvelő közölte, hogy nem tudom megszüntetni a cégem, mert nincs meg a leltár elkészítéséhez szükséges "áru". Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
3 éve fekszik a cégem, 0-ás bevétellel. Most szeretném megszüntetni, mert nemsokára gyes-re megyek, és mostmár járulékokat kellene fizetnem magam után, amit nem szeretnék. Igazából már rég megszüntettem volna a céget, de a könyvelő mindig kitér előle, mikor felhozom ezt neki, mondván, hogy az árukészlet már nincs meg, ezért így nem lehet végelszámolni sem. De ilyen lehetséges?? Akkor most hogy szüntessem meg a kft-t?! /Az áru némi ezüst ékszer ami megmaradt, és elajándékoztam, nem volt nagy tétel/
2011. szept. 6. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor az ajándékozást le kell "papírozni", ki kell vezetni a készletből. Az ajándék után illetékfizetési kötelezettséged is keletkezik. De nem értem, miért nem mondja neked a könyvelőd a megoldást is!!
2011. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
talán keress olyan könyvelőt, aki nem arra hajt, hogy fix bevétele legyen tőled
2011. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg azért, mert magasról ..., hogy mi történik. Ha keresek egy normális könyvelőt, az ki tud rántani ebből a slamasztikából? Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 6. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy normális könyvelő pikkapakk megoldja ezt neked.. kérdés, h a régi könyvelő hogy adja át az anyagokat, mennyire van rendben a könyvelésed.. (az új is csak úgy tud dolgozni, ha szép, rendezett anyagot kap, ha kuplerájt kap, akkor akár könyvelheti újra az egész évet - nem kevés pénzért.. hiszen felelősséget csak úgy tud vállalni a munkájáért, ha átlátja amit csinál).
2011. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
a könyvelőnek lehet igaza is. sőt. De tudod, én is szoktam könyvelőként az 9öt évig kifutást javasolni, mert akárhogy szüntetsz meg egy céget, öt év átfogó revízióra kerül sor. De én megkérdezném egy másik könyvelő véleményét is.
2011. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!