Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megtudná mondani valaki, hogy...

Megtudná mondani valaki, hogy mibe kerülhet kb: egy nagyon elhanyagolt halastónak hektárja?

Figyelt kérdés
Olyan tóra gondolok , amit talán már 15 - 20 éve nem használtak és már út sem vezet nagyon oda , de még a zsilip és árapasztó árok megmaradt , valamint a töltés is ! Persze mind ez alapos felújításra szorulna , amit 80 % - ban én csinálnék apránként ! Lát valaki ebben valami érdemleges lehetőséget ?
2019. dec. 6. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Oszt mit tudná rajta csináni, ha nem értő hozzája? Ha konyítaná hozzája, akkó ki se írtad vóna eztet a kérdést.
2019. dec. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Senki sem az anyja hasában tanulta meg azt , amihez ért ! Fogalmam sincsen , hogy mennyit érhet egy használhatatlan tó , talán csak maga a terület ér valamit ! Az én feladatom az volt egész életemben , hogy parancsokat teljesítsek vissza kérdezések nélkül és csak dolgozzak ! Aztán valamit akarnék kezdeni magammal , hogy végre azt csinálhassam , amit szeretnék és tudjam érvényesíteni a saját akarataimat és döntéseimet és ne csak a mások parancsát kelljen teljesítenem !
2019. dec. 8. 00:21
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia, megkérdezhetem, hogy lett-e vmi a tóval?
2022. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem , nem lett belőle semmi , mert az a valaha volt tó , amit megnéztem , azt már nagyon magas költségek árán lehetne ismét halastó ként üzemeltetni .

Egy kb: 6 - 8 ha s területű tó lehetett valamikor , 200 méterre van az autópályától , tehát nagyon jó lenne a megközelíthetősége , de az a baj , hogy rengeteg benne a fűzfa és más egyéb , különböző cserjeféle . Na azt onnan kipucolni , ember feletti teljesítmény lenne , mert közben mind ez kb :1 méteres iszapból van kinőve .

Az iszap felszínén 5 - 20 cm közötti álló víz van . Biztosan van rá mód és speciális gépek , amivel ezt ki lehetne tisztítani + az iszapot ki kotorni a tó mederből , de ez legalább 100 millió forint lenne , becsléseim szerint .

Ha megérné ismét üzembe helyezni , akkor szerintem már régen le csaptak volna rá ,pl : nagy vállalkozók , vagy nagyon gazdag s befolyásos emberek .

Voltak még ilyen jellegű , eladó tavak , de azokat is olyan emberek vették meg , akiknek volt annyi tőkéjük , hogy bőven tudtak alkut kötni a tulajjal . Pl: 3 tó áráért + kialkudtak még 5 teleltető tavat hozzá .

Az óta már próbáltam másba is gondolkodni , illetve szerencsét próbálni , de az a baj , hogy manapság már nagyon nehéz földhöz is jutni , meg aztán a vállalkozókból is telítettség van bőven a munkaerő piacon . Kis és kezdő vállalkozóként , nagyon nehéz bármit is csinálni , mert már mindenütt ott vannak a nagy és befutott vállalkozók .

Fel nem adom , de egyenlőre nem jártam sikerrel .

2022. márc. 9. 18:01
 5/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírtad. Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy esetleg létezhet valami természetes módszer, amivel az élővilág maga állítja vissza a tavat idővel. Olyasmire gondolok, mint pl. hogy ha a begazosodott területre ráengedik a disznókat, az kitúrja a gazt gyökerestül, és nem kell kézzel vagy géppel kiásni, kihúzni azokat, elvégzi a természet.

Vagy a begazososdott területet kartonpapírral takarva a megfelelő ideig elpusztulnak a gazok fény hiányában. A papír meg ott is hagyható, elbomlik.

Szóval ilyen ökológiai megoldásra gondolok, talán létezik...

2022. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Esetleg a bivaly (vízibivaly) nem tudom, mit szólna ilyen területhez... más állat nem jut eszembe.
2022. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Itt írja, hogy "egy teljesen benádasodott szikes tavat sikerült helyreállítaniuk", viszont cserjékről nem ír, azzal mit kezdenének:

[link]

2022. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat .

Látok is benne megoldást egyébként , miért is ne lehetne természetes úton elkezdeni a tó helyreállítását .

Ám az általam említett tavat úgy kell elképzelni , mint egy nagyon sűrű és elhanyagolt s magára hagyott erdőt , ami egy 6-8 hektár területű mocsáron helyezkedik el , ráadásul tele van jó kora fa gyökerekkel is , meg aztán van ott minden , amit csak el lehet képzelni . Egyszerűen , kritikus a terület állapota . Elsősorban a fákat kellene kivágni belőle , de oda gép be nem menne az biztos , mert egyből be süllyedne . Talán ki lehetne csörlőzni , de akkor is be kellene mennie egy ( alpinistának ) oda a mocsár rengetegbe , aki a fákat ki vágja és a kötelet rá teszi , hogy a gép ki tudja csörlőzni onnan . Meg lehetne csinálni , de erőn felüli munka lenne és jó sokáig tartana . Azután a tuskókat és gyökérzetet is el kellene távolítani , hogy egyáltalán halászható legyen a tó meder . A vízi bivaly talán le legelné a cserjéket , az talán jó megoldás lenne . De még ha sikerülne is ki tisztítani , akkor is szinte újra kellene építeni az egész tavat . Ki kellene mélyíteni a medret , új töltést kellene építeni , a tóhoz vezető úttal együtt , talán egyedül a zsilip lenne használható még . Meg lehetne csinálni szépre , mert amikor ott jártam , elképzeltem hogy , hogyan alakítanám ki a tavat és a partját . Már meg álmodtam és elképzeltem , innentől kezdve már csak minden pénz kérdése szinte .

2022. márc. 10. 20:06
 9/16 anonim ***** válasza:

Ennyire vadregényes ez a tó, nem gondoltam, hogy ennyire erdős. (Ilyenkor, beerdősüléskor a terület a hivatalos besorolása esetleg megváltozhat automatikusan, akár erdővé is, és akkor eléggé mások a szabályok... Hogy erdő-e, azt láthatod a neten erdőtérképen, de lehet, hogy nézted.)


Nekem a fák eltüntetése felvet egy kérdést, hogy akkor az erdő által biztosított hűvös is eltűnne, a Nap jobban szárítaná a területet, főleg nyáron, meg a fák a szelet sem fognák, a szél is fokozná a párolgást, ezek után mennyi víz maradna a tóban, főleg a nyári hőségben.

A mikroklíma megmaradása szempontjából hasznos lehet meghagyni minél több fát, viszont a tóban levő fák a szokványos módszerrel történő halászatot nyilván ellehetetlenítik. Esetleg ha lenne megfelelő nem szokványos módszer... Nekem persze egy betanított halászó állat ugrik be, de talán termelékenyebb eszközös módszerek léteznek.


Egyébként a vízibivalyoknál a meder taposása is számottevő lehet, amennyiben be tudnak menni a fák közé... Hátha meg lehetne úszni a kotrást valahogy.

Felvetődik, hogy ha kotrással sok iszapot eltávolítanak, akkor az a vízzáró talajréteg vízzárását csökkenti-e. Ha a bivalyok betapossák, akkor megmarad, sőt tömörödik elvileg. Ha ez a valóságban is tényleg így zajlik.

2022. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hú , hát szerintem az a terület már nem tó ként van nyilvántartva , inkább fás , bozótos mocsár terület lehet .

Nos vadászati szempontból viszont kiváló a terület , mert igen gazdag a terület vadállományban .

Egyébként a tóban levő fák közül én sem vágnám ki az egészet , legalább is a tó hátsó felében , mert úgy sokkal romantikusabb lenne . Nyilván kellene tiszta tó medernek is lennie , hogy valóban halászható legyen .

Nem hangzik rosszul a bivalyok megoldása , de nagyon sok hordalék ( iszap ) halmozódott fel a tóban , azt önmagában nem biztos , hogy a bivalyok meg tudnák oldani .

A víz záró réteggel nem lenne baj talán , mert eléggé bő vizű patak táplálja .

De a kotrás utáni tömörítés sem lenne rossz a bivalyokkal , meg aztán tisztán tarthatnák a tavat és annak területét is a későbbiekben .

2022. márc. 11. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!