Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Digitális rajzokért (ha...

Digitális rajzokért (ha megkérésre vállalom el) mennyit illik/kell/szabadna elkérni és mi alapján?

Figyelt kérdés

Mostansában sokan megtalálnak kérésekkel, nem saját célra pl. vagy rajzolj le engem, stb. hanem CD borítók, mesekönyv illusztrációk, stb.


Kezd egyre több lenni és nagyon benne vagyok, az egyik ügyfélnél nem volt gond, mert azt mondta bármit megfizet, a pénz nem probléma, de értelemszerűen nem akarok a ló másik oldalára átesni.


Nem ez a végzettségem, nem vagyok grafikus, de képzőművészetiben is tanultam, plusz napi szinten rajzolok, ez a hobbim.


Előző ügyfélnél azt mondtam, hogy óradíjban vagyok, 2500/óra, a javításokat amiket én rontok el, azt nem számolom bele, ha nem tetszik neki a vázlat azt sem, csak azt, ami a tényleges munka, illetve ha utolsó pillanatban azt mondja, hogy mégse így, hanem úgy, azt is számolom.


Általában egy képet elkészíteni olyan 5 óra, de 3-4 óránál többet nem szoktam felszámolni, mert nincs arcom elkérni, fogalmam sincs, hogy egyébként mások mennyit kérnek el, neten változó, főleg külföldön kérik meg az árát, 25-100 dollárt magasságában / kép. De az is, hogy az 25 és 100 között hol van, fogalmam sincs hogy kéne belőni...


Anyagáram ugye nincs, mert digitálisan rajzolok, ergo csak időben vagy darabban tudok mérni, de valami, ami 30 perc azért nem kérhetek el annyit, mint az 5 órásért, ha darabra megyünk. Kicsit el vagyok tévedve...


A másik, hogy nem mindenki cső gazdag és van, aki a saját projectjén dolgozik zsebből és illusztrátort keres, annak nem lesz annyi pénze egy egész könyv illusztrációját kifizetni. Viszont ott van az is, hogy ha sokszorosítják, akkor kellene-e kérnem a részem per könyv, vagy egyszeri is elég?


Egy random oldalon láttam, hogy adott cég egy borítótervet 45 ezerért (csak) tervez meg, azt kicsit meredeknek találom.


Ötletek? Sokat segítene...



2019. dec. 8. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy cégnek vannak költségei neked nincsenek, mert nincs végzettséged, így vállalkozást se tudsz erre csinálni.
2019. dec. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem egészem érzem úgy, hogy ennek köze lenne a kérdéshez... :-D

(Ha a kategóriára gondolsz, akkor jobb helyre nem tudtam berakni)

2019. dec. 10. 20:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez nem vállalkozásszerű, hanem X havonta ha megkeres valaki, akkor nagyon szívesen megcsinálom, értelemszerűen nem ingyen fogom...
2019. dec. 10. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem korrekt az ár és a földön jársz a 2500.- / órás díjjal. Nekem a fotózás a hobbim, tizenegykét éve kért meg valaki, hogy kifakult, foltos, penészes öreg családi fotóját "restauráljam". Kérdezte, mennyibe kerül. Akkor azt mondtam, 1000.- forint / óra, de nem tudom megmondani mennyi időt kell eltöltenem vele. Adott akkor egy darab képet. Beszkenneltem, feljavítottam és kinyomtattam, kértem érte 3000.- forintot, ami lehet soknak hangzik egyetlen képért, de sírva fakadt az örömtől a megrendelő amikor meglátta. Hozott is még egy egész köteggel.

(Bocs hogy leírtam ezt a tapasztalatot.)

Vissza a kérdésre: Egészen addig semmi baj, amíg mindenki elégedett a végeredménnyel illetve az ellenértéknek adott anyagiakkal.

2020. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszike :-)
2021. febr. 2. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!