Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dropshippinges webshopnál a...

Dropshippinges webshopnál a dropshippingel foglalkozó cég kér tőled igazolást arról, hogy vállalkozó vagy anélkül is tudsz velük partner lenni?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A webshopnál fel kell tüntetned a következőket:


"

- Az áruház üzemeltetőjének beazonosítására, továbbá az Ügyfélszolgálat eléréséhez szolgáló adatoknak, melyeket a vásárló számára elérhetővé kell tenni:


- Név, székhely, levelezési cím. Nem természetes személy esetén a kereskedést képviselő neve és telefonszáma, e-mail címe amelyen az Ügyfélszolgálat ellátása történik.

- ADÓSZÁM!!!, cégjegyzék szám, vállalkozói igazolvány szám, nyilvántartó cégbíróság neve.

- A tárhely-szolgáltató székhelyét, telephelyét, az elérhetőségére vonatkozó adatokat, különösen az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címét."


Tehát ha nem tünteted fel az adószámodat (vállalkozói), akkor szabálytalanul üzemelsz és így bármikor felfüggeszthetnek (jogsértő webáruházak listája), s nem kevés (százezres) NAV-os büntibe beleszaladhatsz.


A webshop nyitás feltételeiről itt tudsz tájékozódni, hogy milyen előírásoknak kell megfelelni:


[link]

2019. dec. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Ja, és még mielőtt bárki megvádolna, hogy nem a kérdésre válaszoltam: maga az a hely, ahonnan rendelsz, nem foglalkozik vele, hogy van-e vállalkozóid vagy sem - őket baromira nem érdekli pl. Kínában, hogy Téged megbüntetnek-e itthon vagy sem, ők csak el akarják adni az árut.
2019. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én arra is kíváncsi vagyok, hogyha a vevő veled szerződik, de egy másik cégtől kapja a terméket, akkor te hogyan tudod kezelni az alábbi kérdésköröket:


- áfa,

- visszáru,

- garancia.

2019. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azzal tisztában vagyok, hogy adózni kell és vállalkozóként kell csinálni. Csak az érdekelt, hogy a nagykernél kell-e ezt igazolnom. #2 megválaszolta.
2019. dec. 19. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!