Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy üzleti ötletem, de...

Ha van egy üzleti ötletem, de nincs tőkém a megvalósításához, viszont elmondom valakinek, akinek van, ő pedig megcsinálja nélkülem, akkor hogyan bizonyítom, hogy az az én ötletemből született?

Figyelt kérdés
Egy dátumbélyegzővel ellátott írásos feljegyzés arról, hogy mi az ötlet, és az tőlem származik, elegendő lehet, ha a rajta szereplő dátum korábbi, mint az ötlet más által történő megvalósítása?

2019. dec. 28. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kitörölheted az ötleteddel, az magában semmit nem èr.
2019. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Titoktartási szerződéssel. De 10-ből 10 befektető el fog hajtani a k***a any****ba hogy ilyet akarsz aláíratni vele (vagy velük).
2019. dec. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Levédetheted az ötletet magát is a megvalósítás előtt, csak az is sokba kerül és ha megvalósítani nincs pénzed, akkor szerintem erre se lesz.


[link]

2019. dec. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Semmit nem ér amit akarsz, meg befekteto se lesz aki erre ad
2019. dec. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nekem is van 1 nagyon jövedelmező ötletem pl. OLCSÓN VENNI ÉS DRÁGÁN ELADNI!


Nem lepődnék meg, ha a te ötleted ennyiben ki is merülne :)

2019. dec. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A történelem viszonylag kevés ellopott üzleti ötletet tart számon, s azok is inkább konkrét szabadalom jellegűek.
2019. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erről a volt barátnőm bátyja jut az eszembe :)

Amolyan igazi lúzer volt, mindig volt valami zseniális ötlete, amire rokonoktól kért pénzt, és elhitték neki!!!


Így aztán a kertjükben volt rengeteg bútorhulladék (lomtalanításon összeszedte, hogy majd felvágja és eladja tűzifának), volt egy 3 méter magas kőtömb (amiből szobrot farag és eladja), a többinek legalább nem volt nyoma...

2019. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

#7: mint Róka az Üvegtigrisből? :D


A legnagyobb példa talán a Facebook, amit állítólag nem az birtokol, aki kitílálta.

Láttam a filmet is, bár már nagyon régen, elvileg Zuckerberg lopta az ötletet. Nem emlékszem pontosan, terveztek valamit hárman, de ő egyedül csinálta meg, és nagyon bejött.

Pereskedés volt belőle, végül fizetett, de valószínüleg a vagyonához képest aprópénzt.

Illetve az ő nevét ismeri az egész világ, és ma már mondhatjuk, hogy történelmet írt.


A dátumbélyegzős írásos feljegyzés így önmagában vicc.

Vagy úgy érted, hogy a máésik fél is aláírná?


Csak mert dátumbélyegzőt állíthatok én egy 10 évvel korábbi időpontra is, aztán lobogtathatom, hogy én ezt már 10 éve leírtam... pedig csak 10 perce csináltam.


Mindkét fél által aláírt, esetleg tanúkkal hitelesített papír komolyabb lehet.

ELektronikus levelezés, aminél ott van, mikor küldted, mikor kaptad.


De ha megcsinálja egyedül, nagyon-nagyon sikeresnek kell lennie, és neked pereskedned kell, amihez szintén pénz kell. Szerinted annyira nagy üzlet ez, hogy sok milliót fog vele szakítani? Csak mert sok ilyen hatalmas ötlet született már, aztán kb a vidéki nagyvásárokon lehet kapni azokat a termékeket párszáz forintért...

2019. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ötletekről meg csak annyit, hogy szerintem a te ötletedet is már vagy ezren abba is hagyták. A mai világban már extra nehéz kiötleni valami használhatót. A net ontja magából a rengeteg milliomost, aztán így minden csóró az akar lenni. Gazdaggá válni brutál nehéz.
2020. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!