Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet vállalkozónak...

Hogyan lehet vállalkozónak lenni nyugtot, kiegyensúlyozott és stresszmentes lelki állapottal?

Figyelt kérdés
Vállalkozónak lenni általában stresszes. Ott van az anyagi instabilitás, és a kudarctól való állandó félelem.
2020. jan. 10. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem attól függ, hogy valaki vállalkozó-e, inkább a személyiségétől függ. Ha alkalmazott vagy, akkor is lehetsz stresszes, valamint félhetsz attól, hogy holnaptól lesz-e még munkád. Egyénfüggő szerintem. Én vállalkozóként nem vagyok stresszes egyáltalán, de én alapjáraton egy nyugodt ember vagyok.
2020. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kései Sirató ***** válasza:
Úgy, hogy sportolsz heti 3x és levezeted a feszültséget. Én hetente 3x futok és egyre több versenyre is elmegyek. Ez kikapcsol, feltölt, helyretesz.
2020. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megfelelő mentalitással és magabiztossággal nem félsz a kudarctól, azzal meg jön együtt az anyagi biztonság is.
2020. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenhol mindenben van stresszfaktor. Messze nem olyan borzasztó a helyzet, mint ahogyan azt a kérdésed sugallja.


A kudarctól való állandó félelem meg egyszerűen nem létezik.

1. Néha lehet tőle tartani, de örökké nem

2. Arra való a risk management, hogy az esetleges buktát elkerüljük, illetve az általa potenicálisan okott kárt minimalizáljuk

3. Ha nem hibázol, nem tanulsz

4. Nem úgy kell ám a dolgokhoz hozzáállni, hogy úgyis zakó lesz


Az anyagi instabilitást ellentételezi - ha ésszel vállalkozik az ember - a magasabb jövedelem, az pedig kifejezetten kiegyensúlyottá teszi a vállalkozói létet az alkalmazottival szemben, hogy nem valaki más rendelkezik az ember életének jelentős hányada felett.


Nem azt mondom, hogy mindenkinek való, de azért rémképeket sem érdemes festeni a dologról.

Nekem speciel bevált, és eszem ágában sincs visszamenni másnak gyapotot szedni.

2020. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!