Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop mint a 21-ik század...

Webshop mint a 21-ik század csodája?

Figyelt kérdés

A neten, a fb-on mindenhol azt látom, hogy "csinálj webshop-ot" és éld szabadon az életed. Elkezdtem utána nézni a dolgoknak, de elég sok buktatót látok benne. Az alap az, hogy rendelj Kínából "X" terméket pl. 1000Ft-ért/db, majd add el 5000Ft-ért. Oké, de az aliexpress-ról, a wish-ről már Mari néni is be tudja rendelni. Ha az alibabáról rendelsz, akkor meg vám+nem kevés szállítási költség. Ráadásul a kínai ultra gagyi termékeket ki veszi meg 5X-ös áron? Oké. Többen mondták hogy nekik 1 hónap alatt milliókat hozott, ráadásul úgy, hogy októberben indították, de decemberre már 3 milliós profittal(!) zárták az évet. Persze az oldaluk címét senki sem árulja el. Volt olyan is aki megmondta, de tényleg ultra gagyi termékekkel próbálkozik, a látogatottsága meg napi 5-10 ember. A kérdésem az, hogy ez az egész webshop-trend egy felfújt lufi, ahol 100-ból 5-nek megy, a többi meg csak gyártja a kamu sztorikat?


A leglényegesebb kérdés meg az, hogy itt mindenki megtalálja a filléres terméket, amit óriási profittal értékesíthet? Én rászántam 2 hónapot a próba kedvéért, de igazán olcsó forrást sem én, sem a barátaim sem találtak. A baba-mama cuccok, a telefon kiegészítők, a kisállat termékek már lerágott csontok, millió+1 van belőlük, de ezeken a piacokon is minden webshoppos milliós bevételekről regél. Valahogy a valósággal nincs párhuzamban ez az egész.



2020. jan. 11. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Akkor ne csináld. Nincs ezzel semmi probléma. Van millió +1 másik lehetőség a világban.


Te 2 hónapot toltál bele, én meg 2 évet és kb 2 millió forintot. Ezek után én sikeres vagyok benne és milliós decembert zártam, te meg egy normális beszállítót se találsz, mert azt se tudod mit keress.


Nem áruljuk el az oldalunk nevét, mivel a rendelések 80%-a utánvételesen történik, és semmi sem akadályozz meg a "random irigy gyk józsit", hogy feladjon 50db-os kamu rendelést a legdrágább termékemből( volt már rá példa). Nekem ezzel + munkát generálva vagy ha 1-2 terméket rendel poénból és nem veszi át, akkor még anyagi kárt is okoz, mert a postaköltséget, ami csomagonként 1800Ft számomra, ki kell fizetnem előre.. és ezt nem fogom visszakapni.


Tévedésben élsz!


- random Mari néni nem fog az aliexpressről rendelni, mivel nem beszél angolul, nincs bankkártyája, nem fog 45-60 napot várni a termékére, azt se tudja, hogy lehet Kínából rendelni.

-nem a gagyi filléres terméket kell eladni 10x-es áron, hanem a jó minőségű terméket. Igen, ilyen is van!

-nem minden Kínai termék sz@r, gagyi. Iphonet több Apple terméket, kiegészítőt is Kínában gyártatják.

-Nem találtok olcsó forrást, mert nem értetek hozzá. Ez nem jelenti azt, hogy nincs is.

-ha valamiből millió+1 van, az pont azt jelenit, hogy van arra kereslet. Nem kell föltalálni újra sem a kereket, sem a meleg vizet.



"ahol 100-ból 5-nek megy"


Igen, 100ból 5-nek megy! Ez tény! 5 bolt tulajdonos ért hozzá, ezért megy neki, maradék 95 nem ért hozzá, és nem is akarja megtanulni. Ez minden szakmával így van. Lehetsz te programozó is vagy orvos, ács, hegesztő, stb ha az alapokat tudod, és nem vagy hajlandó időt, pénzt, energiát nem kímélve fejlődni benne, akkor nem leszel sikeres.

2020. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Az a decemberre 3m-os srác abból él, hogy az "oktatási anyagot" árulja és tolja mellé a kamu sikertörténeteket pl. a dec. 3mFt


"Webshop mint a 21-ik század csodája?"---a 20-dik század csodája volt :)

2020. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor mi van a piacvezető webshoppokkal, ahol szinte mindent megtalál az ember? Én is rendelek ilyenekről, de eszem ágában sincs kis oldalakról vásárolni, akik ráadásul 5Ft-tal sem olcsóbbak. Én magamból indulok ki, tudom ez nagyon rossz dolog. Ugyanis én tudatos vásárló vagyok, és nem költekezem feleslegesen. Pontosan ezért hihetetlen a számomra az, hogy bárki is egy huncut Forintot költsön, ismerjük be, haszontalan, ám trendi dolgokra. A két év 2 millió Forint sem mérvadó. Én sosem kezdtem bele olyan dolgokba, amiben nem voltam jártas. Pontosan egy éve kezdtem el foglalkozni komolyabban az online marketinggel, napi 4-5 órát. Eddig sem volt ismeretlen pálya. Viszont egy év elteltével arra jöttem rá, hogy iszonyatosan telített az összes piac, iszonyatosan fel van hígulva, iszonyatosan sokan nyomják divatból és érzésből, a "valósítsd meg a szabadságod" égisze alatt. Nem kell engem félteni, meg van a saját elképzelésem. Én úgy állok hozzá, hogy az árucikk az én vagyok. Nem másolható, egyedi. Egy karkötő, egy nyakpárna, egy póráz az az unalomig értékesített termék. Bármelyiket bárhol megkaphatom. Ha már ennyire benne vagy, akkor tudhatnod kell azt is, hogy amit nagyon sokan csinálnak, az egyre értéktelenebb. Azzal is tisztában vagyok, hogy a trénerek többsége csak egy szerencsevadász, és nem a webshop a lényeg, hanem az oktatási csomag ára. Ő ebből él, nem a webshpjából. Azt is el kell ismerni, hogy vállalkozónak az emberek 90%-a nem való. Kereskedőnek meg még ennyi sem. Engem nem érdekel az oldalad, de a veszélyt amit írtál, azt ismerem. Sőt, ez csak egy volt a sok közül. Az "oktatásról"...


Megkapod a WP alapokat, megkapod a kiegészítőket, csinálsz egy csilivili shoppot, és rájössz hogy nincs jó terméked. A marketinget sem kell túlértékelni. A szabad és törvényes versenyben sem hiszek, de erről inkább nem beszélnék.


Lehet hogy félre érthető volt a kérdésem. Engem az zavar, hogy egyesek tényleg milliókat keresnek a megtévesztésből, mert úgy árulják nem kis pénzért a "webshpbizniszt", mint 120%-os biztosítékot a jó anyagi élethez. Én tisztában vagyok vele, hogy a mai gazdasági környezetben évről évre egyre nagyobb és összetettebb tudásra van szükség, a kitartás és a rátermettség mellett.


Az aliexpress-es véleményeddel meg nem értek egyet, mert a kor embere igenis simán rendel már külföldről is akár. Ez tapasztalat, sőt én lepődtem meg a legjobban akkor, amikor kiderült hogy kik vásárolnak így! Pedig ez a trend csak erősödni fog. Vagy arra kell építeni, hogy a "nem tudatos" vásárló tévedjen be a boltomba? Ajaj, ez nem jó irány, főleg morálisan.

2020. jan. 11. 12:46
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Akik tanítják és árulják mint csodát, azok nem értenek hozzá, ha akarnák sem tudnák megtanítani, de nem is igazán akarják... ők 1 dolgot akarnak: eladni neked a kurzusukat, bármit megígérnek ezért a célért cserébe


Ezek az elméletek, hogy te a 0-ról 3 hónap alatt milliós profitot csinálsz, mese habbal. Az egészet mire megtanulod elfogadható szinten, az évekbe telik. És azután sem garantált a siker, tegyük fel, hogy értesz a webshopkészítéshez, designhoz, tartalomgyártáshoz, email marketinghez, facebook marketinghez, seo-hoz, adwordshöz, mire ide eljutsz, és ide felfut a webshopod, az sok sok év.


A mostani nagy webshopok több mint 10 éve a piacon vannak!


Muszáj értened a fenti dolgokhoz? Nem feltétlen, ha van felesleges sok millió ft-od, akkor megcsináltathatod mással... De ha nem értesz hozzá, akkor honnan tudnád, hogy mit kell megcsniáltatni?

Nagyon bonyolult és nehéz szakma ez. Senki ne hidje azt, hogy befizet egy ilyen guruhoz pár 100 ezer ft-ot, és hirtelen milliomos lesz tőle. Hiszen szimplán egy terméket adnak el neked, valami olyat, aminek a megvalósításához kevés az a guru, ezért inkább a tudást árulja, mintsem hogy webáruházazzon.

2020. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit tudok mondani, hogy "Ha a a kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye"


Pont ezt az esetet játsszuk most. Te látsz egy burkolt képet, amit látni akarsz.. el se hiszed, hogy lehet másképp is. Azt hiszed mindenki az aliról rendel és megfontolt tudatos vásárló.


Statisztika meg azt mutatja, hogy az átlag magyar nem tud kiperkálni 400e-et mert annyi megtakarítása sincs, és 2019 januárjában csak áruhitelre 90 milliárd forint lett 1 piaci szereplő által kitolva a lakosság felé. Milyen tudatosságról beszélünk?


Ha úgy működne a világ, ahogy te azt gondolod, akkor senki sem venne 30+ milliós teslát és a Budai hegyekben lévő luxusvillák is üresen állnának.


De ez nincs így!

2020. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ok oldalt nem adod meg, akkor a következő kérdés:

Megadsz 1 terméknevet legalább, közelítőleges árral?

2020. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Vitovit csigakrém eladási ár 6000 Ft/tégely

Jellyfish medúzakivonat eladási ár 8000 Ft/tégely

Biotonia hajnövesztő sampon eladási ár 4000-8000 Ft között


Beszerzési ár mindegyiknél 1000 Ft alatt van.. Nem, ezeket ennyiért nem fogod beszerezni alin/alibabán és igen, már többen is árulják.

2020. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

OHHH mlm termékek webshopja...

Igazad van tényleg nem fogok ezekre sehol ráakadni, mert igényem sincs rá!

2020. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

WOW sokkal olcsóbb másnál, mint nálad, rákerestem pl. az EMAG fele, harmad árban árulja a tiedhez képest.


Ráadásul az EMAG az első, második találat az adott termékek esetén!

2020. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szakáll- és hajnövesztőszer havi adagja webshopban több mint 4000 Ft, ebayről 2000 (de sok a hamisítvány állítólag), itthon nem lehet kapni. Szerintem az ázsiai kereskedőtől nagyobb tételben megrendelve 2000 Ft-ba sem kerülne egy havi adag.
2020. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!