Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop mint a 21-ik század...

Webshop mint a 21-ik század csodája?

Figyelt kérdés

A neten, a fb-on mindenhol azt látom, hogy "csinálj webshop-ot" és éld szabadon az életed. Elkezdtem utána nézni a dolgoknak, de elég sok buktatót látok benne. Az alap az, hogy rendelj Kínából "X" terméket pl. 1000Ft-ért/db, majd add el 5000Ft-ért. Oké, de az aliexpress-ról, a wish-ről már Mari néni is be tudja rendelni. Ha az alibabáról rendelsz, akkor meg vám+nem kevés szállítási költség. Ráadásul a kínai ultra gagyi termékeket ki veszi meg 5X-ös áron? Oké. Többen mondták hogy nekik 1 hónap alatt milliókat hozott, ráadásul úgy, hogy októberben indították, de decemberre már 3 milliós profittal(!) zárták az évet. Persze az oldaluk címét senki sem árulja el. Volt olyan is aki megmondta, de tényleg ultra gagyi termékekkel próbálkozik, a látogatottsága meg napi 5-10 ember. A kérdésem az, hogy ez az egész webshop-trend egy felfújt lufi, ahol 100-ból 5-nek megy, a többi meg csak gyártja a kamu sztorikat?


A leglényegesebb kérdés meg az, hogy itt mindenki megtalálja a filléres terméket, amit óriási profittal értékesíthet? Én rászántam 2 hónapot a próba kedvéért, de igazán olcsó forrást sem én, sem a barátaim sem találtak. A baba-mama cuccok, a telefon kiegészítők, a kisállat termékek már lerágott csontok, millió+1 van belőlük, de ezeken a piacokon is minden webshoppos milliós bevételekről regél. Valahogy a valósággal nincs párhuzamban ez az egész.



2020. jan. 11. 09:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#8 Attól mert neked nincs igényed, másnak viszont van.


Ha nem vagy tisztában egy szó jelentésével, akkor ne használd. ( pl.: mlm)

2020. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#9 és? Nem csak az emag létezik.


#10 és hajlandó vagy várni rá 45-60 napot? Esetleg kockáztatni, hogy az út során megreped a flakon és 60nap után nem kapsz semmit + futhatsz a pénzed után? Nálam már azért is verik az asztalt néha, ha szombaton rendelik meg a terméket és vasárnap nincs kiszállítva.



Itt is látszik a szűk gondolkodás.


"Ha nekem nincs rá szükségem, akkor biztos senki másnak nincs rá szüksége."


"Ha más más adja olcsóbban, akkor senki sem veszi meg a drágát"


"mindenki alit használ"

"mindenki tudatos vásárló"

"mindenki a legolcsóbbat veszi"

"biztos mlm"



Ezek után ne is csodálkozzon senki, hogy nem sikeres az online világban. Ilyen gondolkodással, hozzáállással nem is lesz sikeres.

2020. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"#10 és hajlandó vagy várni rá 45-60 napot? Esetleg kockáztatni, hogy az út során megreped a flakon és 60nap után nem kapsz semmit + futhatsz a pénzed után? Nálam már azért is verik az asztalt néha, ha szombaton rendelik meg a terméket és vasárnap nincs kiszállítva."


Pont a webshop létjogosultsága mellett hoztam fel példaként, hogy külföldről rendelve ugyan olcsóbb, de sok a hamisítvány és nem is kapni ilyesmit itthon (illetve csak egy szűk célközönség ismeri és rendeli meg).

2020. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem, én nem akarok webshop-ot, mert morálisan nem nekem való. Tökéletes lehúzás az egész, megvámolják az emberi butaságot. Mondjuk aki a vágyainak él, és a most és azonnal-nak, az valahol meg is érdemli. Én inkább magamból csinálok terméket, persze jó értelembe. Emberekkel fogok foglalkozni, igazából a skálázhatóság sem érdekel. Én abból indulok ki, hogy bárhol járok, mindenhol van egy rakás probléma. Itt is rengeteg a cápa, akiknek a szem előtt csak a pénz lebeg, elszínészkedik hogy ők segítenek, de igazáből magasról tesznek a problémádra: life-kócsok, pszichológusok, és valójában a trénerek többsége is ilyen. A biznisz az övék, nekik a "kliens", azaz a kliens pénze kell. Ezek ellentétei azok az emberek, akik innovációkat hoznak létre, mondom valódi innovációkat, mérhető fejlődést és fejlesztéseket. Egy webshop minden, csak nem az. A vásárlási igény kielégítése win-win felállásnak tűnik, de ahogy írtad, az emberek 90%-a hitelrabságban és áruhitelben fulladozik.


Egyébként nem akarok vitát indítani ebből, mindenkinek megvan a helye a világban. A veszteseknek is.


U.i. az árubeszerzés sem olyan ördöngős dolog, én konkrétan termelőtől/gyártótól tudnék beszerezni termékeket, garantáltan egyedüli értékesítő lennék. Ráadásul egy nem is olyan rossz kategóriában.


Béke veled!

2020. jan. 11. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!