Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adómentes eladás lehetséges?

Adómentes eladás lehetséges?

Figyelt kérdés

Találtam egy külföldi kereskedőt akitől nettó áron szerezhetnék elektronikus irodai szoftver licenszeket.

Alanyi mentes katásként így áfa nélkül tudnám eladni?



2020. jan. 11. 20:00
 1/7 b1812567 ***** válasza:

Ha EU-n belüli kereskedő, akkor hogyan tud neked nettó, áfa nélkül eladni bármit?

Ha meg EU-n kívüli, akkor elvileg bármit veszel, arra fizetned kell áfát.

2020. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy kinek adnád el.
2020. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arab cégtől vásárolnám, online felületen keresztül jutok hozzá a licenszhez paypal fizetést követően és Magyarországon adnám el a végfelhasználóknak

Példaként egy Office licenszt

2020. jan. 12. 10:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, a pontos székhelyük Ras Al Khaimah (Egyesült Arab Emírségek) ami adómentes övezet, így tudják nettó áron adni
2020. jan. 12. 10:40
 5/7 b1812567 ***** válasza:

Nos, ez esetben a magyar áfát kell befizetned utána amikor "importálod". SW esetében, ha nincs fizikai adathordozó, csak a licenszt veszed, akkor vám tudtommal nincs.


Vagyis 27% áfát kell befizetned, és ha jól tudom KATÁSként ezt nem is tudod visszaigényelni eladáskor.

(Ha vissza tudnád, lehet, hogy be sem kell fizetni, de erről könyvelőt kell megkérdezni.)


Kérdés, hogy úgy is megéri-e neked, ha minden licensz után még 27%-ot be kell fizetned.

2020. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És itt az alanyi adómentesség nem érvényes?
2020. jan. 12. 16:32
 7/7 b1812567 ***** válasza:
Te importálni akarsz, akkor kell áfát fizetned. És nem tudod visszaigényelni.
2020. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!