Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számla nélkül szerzett termék/...

Számla nélkül szerzett termék/tárgy eladása számlával hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy vállalkozási ötletem, de ez úgy valósítható meg, hogy magán személyektől vennék dolgokat, így nyilván nem számlával szerezném. Ezt tovább tudom adni legális módon, esetleg számlát kiállítani róla? Mik a jogi hátterei ennek?

2017. dec. 12. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Kell készíteni egy adásvételi szerződést, amire ráírjátok az árat, és máris kezedben van a bizonyíték a vásárlásról. Valami módja kell, hogy legyen, hiszen például az antikváriumok is így működnek. Nem hiszem, hogy bárki, aki bemegy eladni a könyveit, számlát tudna adni az ellenértékéről.
2017. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Első vagyok. Olyan is van, hogy bevételi pénztárbizonylat. Szerintem neked az kell.
2017. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
A második, amit írtam, hülyeség, bocsi. Pont ellenkező irányú pénzmozgásról szól, mint ami neked kell.
2017. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

[link]

Na kigugliztam. :)

2017. dec. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
vételi jegy.
2017. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
^^ Így van, a vételi jegy pont erre való.
2017. dec. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt :) Ment a zöld mindenkinek!
2017. dec. 22. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!