Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Körülbelül mennyibe kerülne...

Körülbelül mennyibe kerülne ma beindítani egy kisebb ékszer boltot, plusz milyen engedélyek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Leszámítva a nagy gépeket. Mert inkább kézzel készített ékszerekről lenne szó. (De most ne egy teljesen kézműves boltra gondoljatok.)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


Megjegyzés: Kérlek ne gyertek azzal, hogy meg se próbáljam, mert ez meg az, mivel most nem arra vagyok kíváncsi. Köszi ^^



2020. jan. 20. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Helyiség bérleti ára + rezsi.

Alapanyagok, árukészlet, gépek ára, pénztárgép, berendezés (pult, biztonsági berendezés, ha aranyat, ezüstöt is akarsz árulni.

Van boltvezető végzettséged? Ha nincs, kell egy alkalmazott, akinek a havi bére min. 250-300 ezer ft-odba fog kerülni, + saját adó min 50 ezer - ez így már kb. 400 ezer ft havi kiadás, MINIMUM.


Eddig leírtam, miket kell számításba venned, most viszont leírom a kérdéseimet is:

- piackutatást végeztél-e, hogy mennyire van igény a termékre?

- az interneten a Meskát megnézted-e már, hogy mennyi kézzel készített ékszer van?

- tudod-e, kb. mennyi adót kell fizetned havonta - ha van bevételed, ha nincs?

2020. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Wow! Jó kis összefoglaló! Köszi :)


A boltvezetői végzettség kötelező? :/ OKJ-n keresztül szerezhető, vagy hogy? Ha OKJ, akkor ugye nem 2 év? Mert én igazából arra gondoltam, hogy a bolthelyiség és a műhely egymás mellett lenne, mint egy órásnál. Ott a műhelymesternek is kell ilyen végzettség?


Válasz kérdéseidre:

1. A piackutatást már elkezdtem és látok a boltban potenciált. Szerintem a téma és a hely lesz a meghatározó. Plusz a reklámozása a helynek.

2. Láttam már a meskát, tudom, hogy gyönyörű dolgokat csinálnak, sokan. De én kicsit eltérő hangulatú dolgokat tervezgetek.

3. Átlagos munkások adózásával szerintem tisztában vagyok, viszont nem tudom, hogy egy bolttulajdonos adózása mennyiben tér el tőle. Örülnék, ha ezt megosztanád velem :)


Kis háttértörténet:

Kis korom óta gyöngyöt fűztem, meg dróthuzalt hajlítgattam. Mindigis szerelmes voltam a fémekbe, a kovácsolásba és a műhelyekbe. (Műhely mellett nőttem fel.) Azaz nem meglepő, hogy érdekel(t) az ötvös szakma. Mindigis arról álmodtam, hogy lesz egy saját boltom. (Tudom, valószínűleg a meskások 90%-a így van vele.)

Viszont tudom, hogy ebből nehéz megélni, meg minden, és mivel jó voltam a reál tárgyakból és azokat sem utáltam, ezért elmentem mérnöki irányba.

Jelenleg harmadéves egyetemista vagyok a termék- és formatervező mérnöki szakon és szeretem is ezt a szakmát, csak még mindig álmodozok. És nem csak álmodozni akarok az egészről, hanem minimum utánanézni az egésznek, hogy meg tudom-e valósítani, még ha sok időbe is telik.

A menedzsmentről, vállalkozásgazdaságtanról, meg egyebekről kövi félévben fogok tanulni, plusz egy külön választható vállalkozás indítással kapcsolatos órát is fel szeretnék venni. Szóval ott szereznék valami alapot.

Az ötvös okj-t is kijárnám, míg dolgoznék valahol. (Mert valószínűleg sok tárgyat tudok majd igazolni, hogy arról már tanultam. Persze ennek utána kell járni.)

2020. jan. 20. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!