Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi lenne a helyes irány?

Mi lenne a helyes irány?

Figyelt kérdés

A kérdésem kicsit bonyolult. 23 éves vagyok, és lassan már 800 ezer forint megtakarított pénzemet tettem bele tanfolyamokba, önfejlesztő és motivációs könyvekbe. Megvolt a gyorsítósáv tréning is, rengeteg pénzügyi tanácsot kaptam már. Görög Ádám a példaképem, én is ugyanolyan többszörös milliomos akarok lenni mint ő. Webshoppot akarok csinálni úgy, hogy kínából beszerzem fillérekért az termékeket, és itt az országba többszörös áron fogom árulni. Igazából nem nagy ügy, mindenkinek fut a szekér. Viszont szeretnék mentor is lenni, de igazából semmihez sem értek amit el lehetnek adni jópénzért. Arra gondoltam, hogy tanácsadó leszek, hogy hogyan vásároljanak az emberek tudatosan. Erről akarok könyvet írni, amit ugyancsak eladok olyan 2000-4000 forint közötti áron. A fő gondom az, hogy videókat is szeretnék csinálni, de nincs jó kameraarcom, meg sosem beszéltem még emberek előtt, mármint közönség előtt. Mennyire kivitelezhető ez a terv, de úgy, hogy igazából semelyik részében nincs tapasztalatom? Én azt látom magam körül, hogy mindenki milliomos ebben az országban akinek van webshopja, meg könyveket ír. Pont erről beszélgettem pár emberrel a csoportban, és ők is ugyanígy látják. Mondjuk annak nem örülök hogy legalább 20 csoporttag fog februárban webshopot nyitni, de hát ezt szerintem nek akkora gond, a fizetőképes réteg az mérhetetlen, azaz végtelen mennyiségű pénz van kint a piacon. Nekem csak az lesz a dolgom, hogy kivegyem a részem ebből.


Ti milyen webshopnak örülnétek ha csinálnék? Egyenlőre nyitott vagyok mindenre.



2020. jan. 27. 11:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

"Én azt látom magam körül, hogy mindenki milliomos ebben az országban akinek van webshopja, meg könyveket ír. "


Rosszul látod. Ők a kóklerek, akik el akarják hitetni hogy ők a milliomosok, és ezzel akarják jó pénzért eladni a lózunggyüjteményeiket.


Az igazi vagyonos mágnásokat nem ismered, mert ők tényleg abból élnek amihez értenek. Nem abból hogy eljátsszák hogy ők a valakik.

2020. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"lassan már 800 ezer forint megtakarított pénzemet tettem bele tanfolyamokba, önfejlesztő és motivációs könyvekbe.

...

"Görög Ádám a példaképem, én is ugyanolyan többszörös milliomos akarok lenni mint ő."


Nos, ha Te már 800 ezret befektettél ilyenekbe, akkor azok, akiknek fizettél, már nincs gondjuk a pénzre :-) Főleg, hogy még 20 csoporttársad akar webshopot nyitni... :-)

Ha még "nem esett le a tantusz", akkor ezzel azt akarom mondani, hogy RAJTAD gazdagodnak meg!


"Webshoppot akarok csinálni úgy, hogy kínából beszerzem fillérekért az termékeket, és itt az országba többszörös áron fogom árulni."


Hát, azért ez kb. 5-6 évvel ezelőtt még jó üzlet volt, de ma már iszonyat nagy a konkurrencia + sok ember közvetlenül rendel pl. a Wish-ről. Ott még nyelvtudás sem kell, mert magyarul is olvasható.

2020. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

"Mondjuk annak nem örülök hogy legalább 20 csoporttag fog februárban webshopot nyitni"


Egyébként ebből a droppshippingből már annyira telített a piac, hogy nem fog még pluszba ennyi ember megélni. Arról nem beszélve, hogy az emberek nem hülyék, tudják hogy meg lehet rendelni kínából 100Ft-ért azt a vackot, amit ti 800Ft-ért próbáltok elsózni. Ebből is látszik hogy mennyire komolytalan szerencsét próbáló lúzerek ezek, hogy egy amúgy is telített piacra akarnak még 20 ugyan olyan rányitni. Kb borítékolható bukás.

2020. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Ez a vonat elment mint az ingatlan befektetés
2020. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

"Viszont szeretnék mentor is lenni, de igazából semmihez sem értek amit el lehetnek adni jópénzért. "


JAJJ. Ha nem értesz semmihez, akkor NE LEGYÉL MENTOR!!


"Arra gondoltam, hogy tanácsadó leszek, hogy hogyan vásároljanak az emberek tudatosan. Erről akarok könyvet írni, amit ugyancsak eladok olyan 2000-4000 forint közötti áron."


Ezzel van egy kis gond... Számtalan helyen elérhető ingyenesen a tudatos vásárlás - arról nem beszélve, hogy akkor mindjárt elkezdhetsz magad ellen dolgozni, ugyanis egy tudatos vásárló nem vásárol KÍNÁBÓL mindenféle ócska minőségű terméket, hanem megkeresi, hogy Magyarországon vagy a közelben gyártanak-e ilyent?

Arról nem beszélve, hogy a kínai termékre (telefon, stb) NINCS GARANCIA - a tudatos vásárló pedig inkább olyan helyen vásárol, ahol kap rá garanciát is.


Pl. igaz, hogy kínai telefonom van, de az Alzától vásároltam, 2 év garanciával és magyar nyelvű szoftverrel. És hidd el, nem drágán :-)


"Webshoppot akarok csinálni úgy, hogy kínából beszerzem fillérekért az termékeket"


Ja, és azt ugye tudod, hogy a "Fillérekért" nem biztos, hogy megállja a helyét, mert 27 % áfa és ezenkívül még bizonyos esetekben vám is jön rá?


Meg webshopot csak vállalkozóként lehet csinálni, főfoglalkozásban min. havi 50 ezer ft adóval.


A webáruház üzemeltetési feltételeit is ismered vagy csak az önfejlesztő dolgokat tanultad meg? :-)

2020. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez is olyan mint mikor egy srác itt az oldalon arról írt hogy abból akar pénzt szerezni hogy jól hangzó domainneveket vásárol fel és adja el. Csak azt nem tudta hogy ez a vonat kb 15 éve már elment.
2020. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Ja, még valami... Ha igazán hasznosak lettek volna ezek a tanfolyamok, akkor most nem a gyakorin tanakodnál azon, hogy mi a helyes irány, hanem már rég lenne egy határozott célod, mert megismerted volna magadat és tisztában lennél vele, mire vagy képes, mit akarsz (azon kívül, hogy milliomos lenni) :-)
2020. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értek egyet, mert Ádám fullos külföldi helyszínekről jelentkezik be, és már ott tart, hogy jótékonykodik is. Ezt nem lehet megcsinálni a semmiből. A webshoppok is termelik a milliókat, sok csoporttag erről számol be. Az mondjuk gyanús, hogy senki sem linkeli be shopját, mert azzal védekeznek, hogy akkor a konkurencia kamu rendelésekkel tönkreteszi a bizniszét. Ez így korrekt is, elfogadom. Én arra lennék kíváncsi, milyen területre csináljak websohopot? Igazából a terület csak egy irány, a profit szempontjából nem számít. Sokan azzal jönnek, hogy már mindenhol telített a piac, de szerintem ez csak azt mutatja, hogy szinte bármibe érdemes belefogni. Iszonyat mennyiségű pénz hever kint az utcán, sokan viszont gyávák ezt felszedni! Én optimista vagyok, és tudom hogy pár év múlva már a milliós passzív bevételeimből fogok élni. Ez csak döntés kérdése, csak a sok negatív ember meg csak panaszkodni tud. Kicsit eltértem a kérdésemtől, elnézést.
2020. jan. 27. 12:22
 9/20 anonim ***** válasza:

"Az mondjuk gyanús, hogy senki sem linkeli be shopját, mert azzal védekeznek, hogy akkor a konkurencia kamu rendelésekkel tönkreteszi a bizniszét."


Ahha, de az ellen nincs kivetnivalójuk hogy több tucat szerencsét próbáló legyártsa magából az ő konkurenciájukat?!


Itt valami hiba lesz a mátrixba. :D

2020. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az a probléma hogy téged végletesen behülyítettek ezekkel a motivációs lózungokkal, és egy teljesen alternatív véleménybuborékban élsz. De próbáld ki, tapasztald meg a saját károdon, aztán majd érteni fogod.
2020. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!