Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Legális e ilyen vállalkozást...

Legális e ilyen vállalkozást indítani?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hülyén kérdeztem. De a lényeg az lenne hogy grafikus szakmám van, és szeretnék egy saját kis "márkát" kiepiteni. Viszont a környezetre figyelve nem szeretnék például olcsón kínai rossz minőségű pólókat rendelni hozzá vagy drága biopamut meg hasonló dolgokat. Ezért arra gondoltam hogy használt jó állapotú, egyszínű pólókat pulcsikat dzsekiket vadásznék és azokra raknám a saját mintáim. Végül is újrahasznosítás, meg mindenki azt csinál a saját ruhaival amit szeretne, és eladhatja. Azt tudom hogy évi 600ezer forint bevetelig bárki eladhatja a használt ruháit.

Kicsit tanácstalan vagyok. Mert szerintem jó ötlet csak nem tudom mennyire lenne fer meg elfogadható a ruhák eredeti márkáját tekintve.



2020. jan. 27. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tudom hogy évi 600ezer forint bevetelig bárki eladhatja a használt ruháit."


Na már itt megbicsaklik az egész dolog.

Onnantól hogy te márkát építesz és üzlet szerűen árulod ezeket a ruhákat, üzletszerű tevékenységet végzel ami az első forinttól fogva adóköteles.

2020. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként ilyenek miatt valószínűleg még 1000 helyen bukik meg ez az egész ötlet.
2020. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De hogy így összességében a kérdésre válaszoljak, nem, ez ebben a formában ahogy te leírtad semmiféleképpen nem legális.
2020. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hááááát, ez elég gyenge ötlet. Ha használt, akkor ott van egy csomó turkáló meg a Háda. Ha pólót akarok venni, akkor veszek újat. Egy használtba én már nem raknám bele a testem, bármilyen minta is lenne rajta.


Az a baj már a világgal, hogy már igazából alig lehet valami használható vállalkozás ötletet kitalálni, mert 10-20-30-100 ember csinálja már ugyanazt. Régen elég volt csinálni egy használtautó honlapot, egy használtcikk honlapot (csak példák), és meg is volt oldva a kérdés. Ezekből ma már nem túlzás, de éves szintem százmillió forintok jönnek be. Az offline vállalkozásokkal is ez a helyzet. Ma már mindenki mindennel kombinál mindent, csak hogy egyedi legyen. :D


A "vállalkozásod" az általad leírt formában nem legális, csak hogy a kérdésre is válaszoljak.

2020. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!