Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha kinéztem egy helyet Budapes...

Ha kinéztem egy helyet Budapesten, amit szeretnék sajátoménak tudni, akkor mi a tennivaló?

Figyelt kérdés
Láttam most egy olyan helyet, ami nagyon megtetszett, igazából csak egy üres telek, a Tesco mellett, de mégis nagyon megtetszett. Ilyenkor mit kell tenni? Hogy lehetne azt megszerezni, illetve hogyan tudnék arra tervezni, hogy ott tudnék később építkezni, vagy valami hasonlót csinálni vele?!

2020. jan. 28. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Bemész a területileg illetékes polgármesteri hivatalba és ott megérdeklődöd, hogy kinek a tulajdonában van, illetve egyáltalán lehet-e rá építkezni?
2020. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

"illetékes polgármesteri hivatalba és ott megérdeklődöd, hogy kinek a tulajdonában van"

Na ott biztos nem fogják megmondani!

Lekérheted a tulajdoni lapot a földhivatalban!

Az önkormányzatnál a beépítési előírásokat tudhatod meg.

2020. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

2-es, félreértettél: nem úgy gondoltam, hogy név szerint megmondják, hanem úgy, hogy pl. Budapesten vannak területek, amik kerületi tulajdonban vannak, vannak fővárosi tulajdonban lévő területek és vannak magánterületek. Így gondoltam.

Ha Tesco mellett van, akkor az is előfordulhat, hogy a Tesco tulajdonában van, az is, hogy az önkormányzaté és az is, hogy magántulajdon.

2020. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg félreértettelek! Bocsi!
2020. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a Tescoknak eleve sokkal nagyobb telket kell megvenniük. Valószínűleg itt is az a helyzet.
2020. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom mindegyik megoldást! :) Valamelyik csak be jön! :) Mentek a pipák! :)

Köszi a segítséget!

2020. jan. 31. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!